BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Montaż teletechniki na PGE Arena Gdańsk

Na PGE Arena Gdańsk rozpoczął się montaż systemów teletechnicznych. Inwestycję wykonuje firma Trias S.A., która w marcu wygrała przetarg na przygotowanie, realizację i eksploatację systemów teletechnicznych budowanego w Gdańsku Letnicy stadionu piłkarskiego.

Obecnie prowadzimy prace wokół stadionu. Na głębokości około 70 cm położonych zostanie ponad 5,5 km rur, w których umieszczone zostaną kable elektryczne. Ta instalacja stworzy podstawę do montażu zaawansowanych technologicznie urządzeń i zintegrowanego systemu zarządzania. Te kable zostaną wykorzystane do zasilania punktów kasowych, punktów ochrony oraz 450 kamer monitorujących cały obiekt - parkingi, wejścia, trybuny i korytarze, powiedział PAP prezes zarządu toruńskiej firmy Zbigniew Klonowski.

W drugim etapie planowane jest rozpoczęcie montażu systemu monitoringu konstrukcji dachu PGE Arena Gdańsk. Na 16 dźwigarach, czyli stalowych elementach podtrzymujących tę konstrukcję, zostanie zainstalowanych ok. 160 czujników, które będą rejestrować naprężenia dachu. Informacje z czujników będą nieustannie przekazywane do specjalnego centralnego kontrolera, który na bieżąco będzie analizował dane o naprężeniu całego obiektu. Po przekroczeniu ustalonych poziomów progowych nastąpi automatyczne ostrzeżenie o niebezpieczeństwie.

Przy analizie danych system będzie również korzystał ze specjalnie zbudowanej w okolicach stadionu stacji pogodowej podającej m. in. takie informacje jak siła i kierunek wiatru, wilgotność powietrza oraz temperatura otoczenia.

We wrześniu rozpocznie się z kolei montaż okablowania strukturalnego LAN. Na całym obiekcie położonych zostanie około 450 km kabli światłowodowych i miedzianych. Równolegle będzie zakładane okablowanie elektryczne wewnątrz stadionu PGE Arena Gdańsk - w sumie położonych zostanie około 55 km kabli elektrycznych. Zasilą one system Digital Signage, który odpowiada za wytwarzanie i zarządzanie treściami multimedialnymi, nagłośnieniem, ekranami diodowymi, systemem kontroli dostępu, systemami informatycznymi, itp.

W ostatnim etapie, który zaplanowany został w listopadzie i grudniu, zamontujemy takie urządzenia jak serwery, głośniki, ekrany diodowe oraz kamery, dodał prezes Klonowski.

Wartość tego kontraktu wynosi 87 milionów i 718 tysięcy złotych.

źródło: www.budownictwo.wnp.pl
zdjęcie: www.forsal.pl

logo footer