BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Powstanie lekkoatletyczny stadion w Radomiu

Najpóźniej za miesiąc w Radomiu rozpocznie się budowa stadionu lekkoatletycznego. Obiekt będzie kosztował ponad 22,3 mln zł. W czwartek miasto podpisało umowę z wykonawcą inwestycji - konsorcjum firm RosaBud-Romines.

W pierwszym etapie powstanie arena lekkoatletyczno-piłkarska z jedną krytą trybuną na dwa tysiące miejsc. Pod trybuną będą szatnie, gabinety odnowy biologicznej, pomieszczenia socjalne, pokoje do kontroli antydopingowych. Obiekt przystosowany ma być do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nieco później powstanie m.in. druga trybuna z zapleczem sportowo-lekkoatletycznym i widownią na kolejne prawie dwa tysiące miejsc siedzących oraz boisko treningowe.

Budowa stadionu lekkoatletycznego w Radomiu ma kosztować ponad 22,3 mln zł. W tegorocznym budżecie miasto zarezerwowało na ten cel 12 mln zł. Inwestycję wsparło także Ministerstwo Sportu, które na ten rok przeznaczyło dofinansowanie w wysokości 4 mln złotych.

Według dyrektora MOSiR-u Piotra Kalinkowskiego arena lekkoatletyczna dostosowana będzie do rozgrywania mistrzostw Polski, natomiast stadion ma spełniać wymogi niezbędne do rozgrywania meczów w I lidze.

Kalinowski zapowiedział, że po zakończeniu budowy stadionu lekkoatletycznego Radom będzie starał się o organizację Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.

Budowa została rozłożona na dwa lata. Jej zakończenie planowane jest na styczeń 2012 roku. Obiekt wybudowany zostanie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza.

źródło i zdjęcie: www.portalsamorzadowy.pl

logo footer