BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy obiekt sportowo-rekreacyjny w Szczecinie

W Szczecinie dobiega końca budowa obiektu sportowo-rekreacyjnego, jednego z najnowocześniejszego w Europie. Obiekt należy do Centrum Kształcenia Sportowego.

Oddanie obiektu sportowo-rekreacyjnego w Szczecinie planowane jest w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2010/2011. W obiekcie znajduje się 25-metrowy basen, w którym absolutną innowacją są ruchome dno oraz pomost. W połowie niecki basenu o głębokości 2 metrów i 20 centymetrów zamontowano specjalną podłogę, które za pomocą lin stalowych podnosi się i opuszcza na dowolną głębokość. Jest to konstrukcja pływająca, która unosi się na powierzchni wody. Część głęboką od płytkiej oddziela pomost, który także można wysuwać na dowolną wysokość. Dno ruchome to jedyne takie urządzenie w Polsce, podobne zobaczyć można dopiero w Anglii, Holandii czy Australii.

Basen przystosowany jest także dla niepełnosprawnych, w rogu niecki zamontowano specjalny dźwig dzięki któremu osoby niepełnosprawne będą na specjalnych szelkach wpuszczane do basenu. W hali basenu jest także jacuzzi a w pomieszczeniach obok docelowo będą - wanna z hydromasażem, sauna i komora do krioterapii.

Uczniowie Centrum Kształcenia Sportowego korzystać będą także z nowoczesnej sali sportowej, w której powstaną boiska do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, oraz tenisa ziemnego. W pomieszczeniach poniżej powstanie siłownia, w której możliwa będzie rehabilitacja osób niepełnosprawnych. Do siłowni zjeżdżać będzie specjalnie przystosowana winda.

Obiekt sportowo-rekreacyjny w Szczecinie jest obecnie w fazie wyposażania, koszt inwestycji to ponad 12 milionów złotych, generalnym wykonawcą jest szczecińska firma budowlano usługowa KWADRA Waldemara Kapelli.

źródło i zdjęcie: www.portalsamorzadowy.pl

logo footer