BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Artykuly

Gabiony ogrodzeniowe firmy Legi

Co roku odbywają się pomiary natężenia ruchu na polskich drogach. Bezsprzecznym jest fakt, że największe obciążenie stanowi ruch drogowy w obrębie miasta. Cierpią z tego powodu nie tylko mieszkańcy i ich domy, ale także cała urbanistyka. Aby zminimalizować straty materialne spowodowane przez ilość drgań firma Legi proponuje zastosować gabiony ogrodzeniowe.

Aktualnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 7 mln pojazdów. Są to nie tylko samochody osobowe, ale znaczną cześć tj. 20% stanowią samochody ciężarowe. To one generują największy poziom hałasu i drgań. Wpływają głównie na uszczerbek nie tylko w stosunku do środowiska, ale także budynków mieszkalnych i architektury miejskiej. Jakie zatem zastosować ogrodzenie wokół naszych posesji, aby było bezpieczne i tłumiło nadmierny drogowy gwar?

Drogi ekspresowe i autostrady wyposażone są w ekrany dźwiękochłonne stanowiące izolację akustyczną. Obniża to poziom hałasu nawet o 15 dB. Często stosowana cicha nawierzchnia zredukuje nam go o dodatkowe 5 dB. Ekrany swoją użyteczność zawdzięczają dwóm parametrom fizycznym - izolacji akustycznej oraz współczynnikowi pochłaniania dźwięku. Jeden z nich absorbuje, a drugi odbija fale dźwiękowe powodując redukcję szkodliwego hałasu, a w następstwie drgań.

Nie wszędzie jednak możemy zastosować ekrany akustyczne. Nasze domy i posesje również wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Obsadzenie takich terenów zwartą zielenią, jako dodatkowego czynnika tłumiącego nie zawsze wystarcza. Ciekawym i nietypowym rozwiązaniem może być zastosowanie gabionów ogrodzeniowych firmy Legi. Gabiony to konstrukcja ogrodzenia panelowego o szerokości 20 cm wypełniona kamieniem ozdobnym, żwirem czy materiałem pochodzącym z recyklingu.

Stosowana konstrukcja jako ogrodzenie, stworzy mur o potężnych właściwościach akustycznych i dźwiękochłonnych, zapewniając ciszę i spokój wokół naszego domu, mówi Tomasz Fidura z LEGI Polska.

Ich niewątpliwą zaletą jest również wysoka odporność na warunki atmosferyczne. Gabiony nie wymagają konserwacji czy też malowania. Zastosowana tu technologia ocynku ogniowego zapewni nam komfort oraz wysoki poziom bezpieczeństwa ciesząc się oryginalnym ogrodzeniem przez długie lata.logo footer