BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Artykuly

Aktywne Miasto - program rozwoju rekreacji w miastach i promocji aktywnych miast

Polska staje się coraz częściej areną ważnych międzynarodowych wydarzeń sportowych. W polskich miastach dynamicznie rozwija się infrastruktura sportowa, powstają kolejne stadiony, profesjonalizują się rozgrywki sportowe. Czy na pewno jednak w ten sposób budujemy zdrowe i aktywne społeczeństwo? Czy też potrzeba czegoś więcej?

Obecnie trwa II edycja Konkursu "AKTYWNE MIASTO", przeznaczonego dla miast aktywnych w sferze sportu i rekreacji. Celem Konkursu jest nagrodzenie miast promujących wśród swoich mieszkańców zdrowy styl życia, rekreację i sport amatorski.

Konkurs, znany już dobrze tym ośrodkom, które w zeszłym roku postanowiły spróbować w nim swoich sił, cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Kolejne miasta zgłaszają swoje kandydatury, opisując ciekawe i kreatywne działania promujące sport, rekreację i wszelką aktywność ruchową w swoim regionie.

Konkurs "AKTYWNE MIASTO" ma na celu rozwijanie świadomości korzyści wynikających z uprawiania sportu w każdej postaci. Co istotne, dotyczą one nie tylko mieszkańców, ale także samych miast, które uzyskując miano AKTYWNEGO MIASTA, kształtują swój pozytywny wizerunek.

AKTYWNE MIASTO to inicjatywa oparta na idei promocji aktywnego stylu życia, aktywizacji społeczeństwa i integracji różnych środowisk. Do grona Ekspertów, którzy rozstrzygną losy miast konkursowych dołączyli: Magdalena Nelke, Magdalena Florek oraz Marzena Bogdanowicz.

Wśród Przyjaciół Konkursu znalazł się złoty medalista olimpijski i wielokrotny medalista Mistrzostw Świata Szymon Ziółkowski. Oficjalnymi partnerami Konkursu są m. in. Europejski Instytut Marketingu Miejsc BestPlace, Press Service Monitoring Mediów oraz Informator Budownictwa i Sprzętu Sportowego IBiSS. Patronat medialny nad Konkursem objęli m.in. Rzeczpospolita, Body Life, oraz portale Sport.pl i Aktywni.pl.Wszystkie miasta chętne do zdobycia tytułu AKTYWNEGO MIASTA na przesłanie zgłoszenia mają czas do końca stycznia 2012 roku. Zakończenie I edycji Konkursu odbędzie się podczas uroczystej Gali w kwietniu 2012 roku, w trakcie której Laureatom zostaną przyznane Certyfikaty, Statuetki i Wyróżnienia.

Właścicielem praw do Programu i Konkursu AKTYWNE MIASTO jest SPORTWISE GROUP - jedna z najdłużej działających firm branży marketingu sportowego w Polsce, od lat aktywnie promująca ideę rozwoju rekreacji w miastach i promocji miast poprzez sport. Tegoroczną edycję AKTYWNEGO MIASTA Agencja SPORTWISE GROUP przygotuje we współpracy z agencją POLISH SPORT PROMOTION, która odpowiedzialna będzie za kontakt z mediami i ośrodkami miejskimi zainteresowanymi wzięciem udziału w Konkursie.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Konkursu - www.aktywnemiasto.eu

logo footer