BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Artykuly

Browar FORST

Wciągarki do oświetlenia w browarach i rozlewniach

Ze wszystkich wciągarek jakie są zainstalowane w całej Europie, ponad 500 szt. jest zastosowanych w browarach i rozlewniach co świadczy o ogromnych korzyściach płynących z używania wciągarek do oświetlenia REEL TECH. Na przykładzie browaru Forst chcemy przedstawić jak wciągarki do oświetlenia usprawniły proces konserwacji oświetlenia.

W ostatnich latach te same rozwiązania REEL TECH zostały zastosowane w kilku podobnych zakładach. Między innymi w takich jak browary Guinness i Carlsberg czy też zakłady rozlewnicze firmy Rexam.


Browar FORST

  • Algund, Południowy Tyrol
  • Browar Forst powstał w 1857 roku w
  • Algund w pobliżu Merano i z biegiem lat stał się jednym z największych browarów we Włoszech.

“Idealna harmonia i bezwzględny szacunek dla natury we wszystkich jej przejawach, jak i również wyrafinowana i nowoczesna technologia sprawiają, że Forst w ważeniu piwa nie ma sobie równych”
Cytat Browar FORST

Płynny proces produkcji, efektywne utrzymanie

W listopadzie 2014 roku browar Forst zainstalował wciągarki do oświetlenia firmy REEL TECH. Głównym powodem decyzji o zastosowaniu wciągarek REEL TECH był ogromny problem konserwacji oświetlenia nad urządzeniami produkcyjnymi. Z wciągarkami kłopot został rozwiązany i konserwacja stała się prosta, szybka, bezpieczna i nie zakłóca już procesów produkcji.

Łatwe do montażu, niski nakład inwestycyjny

Sześć wciągarek Reel Tech z udźwigiem do 12kg o zasięgu 15 metrów zostało zamontowanych do już istniejących opraw oświetleniowych. Nie było potrzeby prowadzenia dodatkowych przewodów zasilających ani kupna nowych opraw. Pozwoliło to zminimalizować koszty inwestycji. Instalacja odbyła się szybko i sprawnie co nie spowodowało długiego przestoju w cyklu produkcyjnym.

Łatwe w użyciu, zwiększone bezpieczeństwo

Za pomocą pilota zdalnego sterowania oprawy mogą być obniżone do wymaganej pozycji. Podczas opuszczania obwód zasilający oświetlenie jest odłączany. W chwili obecnej wymiana źródła światła bądź czyszczenie opraw jest zdecydowanie łatwiejsze i odbywa się z poziomu podłogi.

Każda z wciągarek może zostać zaprogramowana tak aby podczas opuszczania zatrzymała się na odpowiedniej wysokości, zachowując bezpieczny dystans od linii produkcyjnej. Dzięki temu ryzyko opuszczenia się wciągarki na linię produkcyjną jest zerowe. Ponadto, wciągarki mają wbudowany system zliczania czasu świecenia źródła światła co pozwala na sprawdzenie żywotności każdego źródła oświetleniowego. Informację tą można sprawdzić w każdej lampie oddzielnie za pomocą pilota zdalnego sterowania.

MBB s.c.
Firma: MBB s.c.
logo footer