BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Artykuly

Dlaczego warto wybrać się na targi Samoter 2017?

Werona to jedno z najpiękniejszych miast Włoch. Leży na północy tego kraju, w połowie drogi między Mediolanem i Wenecją.


Główną przyczyną sławy Werony jest to, że właśnie tam rozgrywa się akcja dramatu Szekspira Romeo i Julia, co nawet dziś pozostaje główną atrakcją dla zagranicznych turystów. Właściwie Szekspir umiejscowił w Weronie jeszcze dwa inne dramaty: oczywiście Dwaj panowie z Werony i Poskromienie złośnicy. Lecz to właśnie przeznaczeni sobie nawzajem kochankowie wyskakują z każdego folderu turystycznego w Weronie.

Werona jest także siedzibą jednej z największych włoskich wystaw maszyn budowlanych - Samoter. Samoter to skrót od Salone Internazionale delle Macchine Movimento Terra, da Cantiere e per l’Edilizia, co znaczy: Międzynarodowa Wystawa Maszyn Ziemnych i Budowlanych. Odbywa się w cyklu trzyletnim, tak jak Bauma w Monachium i Intermat w Paryżu. Najbliższe targi Samoter są planowane na 22-25 lutego 2017 w centrum targowym Veronafiere; będzie to już 30 edycja, która w tym roku jest połączona z wystawą Asphaltica poświęconą technologiom i rozwiązaniom na potrzeby budowy dróg, oraz Transpotec Logitec - targom transportu i logistyki.

Wydarzenie wspiera kilka dużych organizacji, w tym CECE (Europejski Komitet Maszyn Budowlanych), Unacea (Włoskie Stowarzyszenie Producentów Maszyn Budowlanych i Osprzętu), Assodimi-Assonolo (Stowarzyszenie Dystrybutorów Maszyn i Urządzeń Przemysłowych, Wypożyczalni, Pomocy Technicznej i Centrów Szkoleniowych), Atecap (Włoskie Stowarzyszenie Techniczno-Gospodarcze Betonu Towarowego), Nad (Włoskie Stowarzyszenie Wyburzeniowe), A.I.DE.CO (Włoskie Stowarzyszenie Kontrolowanych Wyburzeń); IPAF (Międzynarodowa Federacja Producentów i Użytkowników Urządzeń Podnośnikowych), Siteb (Włoskie Stowarzyszenie Asfaltu i Dróg) i Abdas (Afrykańskie Stowarzyszenie Rozwoju Biznesu).

Dlaczego warto wybrać się na targi Samoter 2017?

Są trzy dobre powody by pojechać na Samoter 2017, niezależnie od tego, czy jest się wystawcą, czy odwiedzającym. Po pierwsze, warto zobaczyć Weronę. Jest piękna, a ponadto ma dobre jedzenie i wino. Po drugie, popyt na maszyny budowlane we Włoszech najwyraźniej rośnie. Po trzecie, pojawi się tam dużo wielkich producentów maszyn z ich najnowszymi produktami.

Według Unacea w 2015 r. we Włoszech sprzedano o 34% więcej sztuk maszyn budowlanych - w liczbach bezwzględnych 9138 maszyn. Nie jest to dużo jak na kraj wielkości Włoch, lecz po czarnych dniach światowego kryzysu gospodarczego wygląda bardzo optymistycznie. W pierwszych trzech miesiącach 2016 r. odnotowano z kolei wzrost o 29%. Można więc się spodziewać, że poważni nabywcy zwrócą uwagę na maszyny wystawiane w Weronie w lutym.

Niezależnie od wzrostu na rynku wielkie marki, w tym Case, Hyundai i Kobelco, są już gotowe do występu na Samoter. Komatsu jest stałym wystawcą na Samoter, a Case i Hyundai też tam bywali, choć nie na poprzedniej edycji. Natomiast dla powracającego do sprzedaży własnych maszyn w Europie Kobelco edycja z 2017 r. będzie debiutem na Samoter.

Dlaczego warto wybrać się na targi Samoter 2017?

Kato Makoto, dyrektor naczelny Kobelco Construction Machinery Europe, wyjaśnia: Dla naszego przedsiębiorstwa Włochy to nowy rynek strategiczny. Przez ostatnie 12 miesięcy popyt na minikoparki i ciężki sprzęt do robót ziemnych wzrósł. Dlatego chcemy stworzyć sieć sprzedaży, by być z naszymi klientami w całym kraju i zapewnić im terminowy i efektywny serwis i wsparcie techniczne.

Giovanni Mantovani, dyrektor generalny Veronafiere, mówi, że potwierdzenie przybycia tych czterech światowych gigantów ma duże znaczenie. To znaczy, że duże międzynarodowe przedsiębiorstwa są gotowe zainwestować w wydarzenie, które uważają za strategiczne dla włoskiego rynku maszyn budowlanych, gdyż jest ono symptomem ożywienia po latach kryzysu, dodaje. To także oznacza, że nowy format Samoter i różne inicjatywy podejmowane przez Veronafiere działają na korzyść: stworzenie targów, które są szyte na miarę realnego środowiska biznesu oraz potrzeb szkoleniowych wystawców i wszystkich podmiotów branży.

Enrica Oderda, dyrektor włoskiego oddziału Case Construction Equipment, mówi: Rynek włoski doświadcza właśnie znacznego wzrostu: +28% w 2015 r. w stosunku do 2014 r. i dalsza poprawa w 2016 r. Ten skok sprzyja klimatowi zaufania między dealerami a klientami, dzięki czemu spirala koniunktury nakręca się sama. Jesteśmy pewni, że idzie ku lepszemu.
logo footer