BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Rozbudowa stadionu miejskiego w Poznaniu

Modernizacja stadionu miejskiego w Poznaniu, przygotowywanego na rozgrywki Euro 2012 trwała od 2002 r. Obiekt piłkarski zlokalizowany blisko centrum miasta został oddany do użytku 20 września 2010 r.

Stadion miejski w Poznaniu będzie jednym z największych stadionów w Polsce, projektowanym ze wszelkimi wymogami UEFA. Będzie to nowoczesny, wielofunkcyjny, stawiający na promocję sportu, zdrowia i rekreacji obiekt klasy ELITE. Będzie on nie tylko areną mistrzostw Euro 2012 ale także wielu innych imprez sportowych i kulturalnych na skalę międzynarodową.

Stadion miejski w Poznaniu zaprojektowany jest na 46 tys. miejsc, boisko otaczać będą 4 zadaszone trybuny o konstrukcji żelbetowej. Każda z nich będzie zarówno widownią jak i przestrzenią użytkową. Trybuny wraz z zadaszeniem tworzą zwartą bryłę stadionu.

  

ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE ZAGOSPODAROWANIA WÓD OPADOWYCH

Firma HAURATON dostarcza na stadion w Poznaniu kompleksowe systemy zagospodarowania wód opadowych. Na obiekcie zainstalowane są odwodnienia liniowe FASERFIX, z których woda będzie odprowadzana do separatorów koalescencyjnych AQUAFIX. Po wstępnym oczyszczeniu przez separatory woda będzie kierowana do systemów rozsączających DRAINFIX, które tworzą 4 różne zbiorniki rozsączające.

Na parkingach przed stadionem zastosowany będzie unikalny system odwodnień liniowych RECYFIX®HICAP®F, który jest nie tylko systemem odprowadzania wody deszczowej ale także dodatkowo dzięki swojej dużej pojemności pełni rolę retencji. Dzięki zróżnicowanym szerokościom nominalnym produktu i jednocześnie jednorodnej szczelinie wlotowej możliwe jest tworzenie rozległych, jednolitych pod względem optycznym ciągów odwadniających. Korpusy tego systemu wykonane są z tworzywa, natomiast szczeliny wlotowe z żeliwa sferoidalnego GGG-50. Tego typu rozwiązanie gwarantuje skuteczne odprowadzania wody, nawet w przypadku większych niż średnie opadów deszczu.

  

AKTUALNE DOSTAWY

Firma HAURATON dostarczyła już:

  • Odwodnienia liniowe FASERFIX SUPER KS 200, typ 150, korytka z betonu włóknistego z rusztami żeliwnymi z powłoką KTL, w kl. C 250 - ok. 240m;
  • Odwodnienia liniowe FASERFIX SUPER KS 100, typ 01, korytka z betonu włóknistego z rusztami żeliwnymi z powłoką KTL, w kl. E 600 - ok. 80m;
  • Odwodnienia liniowe FASERFIX SUPER KS 150, typ 020, korytka z betonu włóknistego z rusztami żeliwnymi z powłoką KTL, w kl. E 600 - ok. 95m;
  • Odwodnienia liniowe RECYFIX HICAP F 100, 150, 200, 300 ze szczeliną wzdłużną - ok. 1110m;
  • Separatory koalescencyjne AQUAFIX SKG 35 2BP (2 szt.), SKG 25 2BP, SKBP 10/100
  • System rozsączania DRAINFIX BLOC - ok. 5.550szt.

  

logo footer