BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Hauraton buduje odwodnienia na PGE Arena Gdańsk

Dotychczasowy stadion Baltic Arena (Arena Bałtycka) w Gdańsku zyskał nową nazwę - PGE ARENA GDAŃSK - tak będzie się nazywał gdański stadion przez najbliższe 5 lat.

Projekt stadionu PGE Arena Gdańsk został opracowany przez RKW Rhode-Kellerman-Wawrowsky w 2006 r. Wykonawcą jest Hydrobudowa Polska - Alpine Bau. Budowa ma się zakończyć w styczniu 2011 r. Docelowa pojemność tego stadionu to 44 tys. widzów. W ramach rozgrywek Mistrzostw Europy w 2012 r. odbędą się na nim 3 mecze grupowe i 1 mecz ćwierćfinałowy.

Czteropoziomowy stadion PGE Arena Gdańsk swoim kształtem przypomina bursztyn, który otwiera się we wszystkich kierunkach na otaczające stadion płaszczyzny i kojarzy się z płynącymi, ruchomymi strumieniami. Położony poza terenem stoczni stadion ma nadać kierunek przyszłemu rozwojowi miasta - nowy stadion położony będzie w środku trójkąta tworzonego przez Stare Miasto, teren stoczni i lotnisko, niejako łącząc te trzy ważne centra miejskie. Powierzchnia obejmująca liczne sklepy, punkty gastronomiczne i hotele będzie więc atrakcją łatwo osiągalną ze wszystkich dzielnic miasta.

WYBIERANE TECHNOLOGIE I PRODUKTY

Jednym z głównych założeń powstającego w Gdańsku stadionu było zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dla przyszłych graczy i widzów oraz wykorzystanie nowoczesnych, niezawodnych produktów i technologii do jego budowy.

W związku z tym od początku na obiekcie stawiane były bardzo wysokie wymogi techniczne i eksploatacyjne, dotyczyło to również produktów naszej firmy. Odwodnienia liniowe, które dostarczamy na budowę stadionu spełniają wszystkie rygorystyczne wymagania, zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności.

  

Firma HAURATON zaoferowała między innymi zastosowanie korytek odwadniających z dodatkowym systemem kotwiącym EP. W dnie korytek znajdują się osłonięte tuleją z tworzywa otwory, przechodzące na wylot w poprzek korytek (po 2 szt. na 1 mb). Przekładane przez nie pręty stalowe dodatkowo zabezpieczają korytko przed skutkami działania drgań i sił poziomych występujących w silnie obciążanych nawierzchniach.

Zaproponowano również zastosowanie dodatkowej powłoki KTL do rusztów żeliwnych, która spełnia najwyższe wymogi jakościowe jeżeli chodzi o ochronę przeciwkorozyjną. Budowa stadionu PGE Arena Gdańsk charakteryzuje się ponadto bardzo dużym tempem realizacji co wymaga od naszej firmy nie tylko produktów o najwyższej jakości ale również kompleksowych i terminowych dostaw.

PIERWSZE DOSTAWY

1 etap: firma HAURATON zrealizowała dostawy na jeden z etapów tej inwestycji - kotłownie.

2 etap: dostawa korytek odwadniających typu FASERFIX SUPER KS 200 ze specjalnym systemem kotwiącym EP, z rusztami żeliwnymi, kratowymi GUGI w klasie E 600 z powłoką KTL zabezpieczającą przed korozją - ok. 500 m

3 etap: dostarczone zostało kolejne 1000 m korytek odwadniających FASERFIX SUPER KS 200.

  
 

logo footer