BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Firma Hauraton na Stadionie Narodowym w Warszawie

Nowoczesne obiekty sportowe wymagają zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań. Firma HAURATON jako dostawca produktów służących do zagospodarowania wód opadowych od wielu lat jest obecna na licznych znanych obiektach sportowych.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Niemczech 2006, letnie igrzyska olimpijskie w 2004r. w Atenach, mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2004r. w Portugalii i wiele innych wydarzeń o międzynarodowym znaczeniu pokazały, że skutecznie przyczyniamy się do tego, żeby na stadionach panowały idealne warunki zarówno dla sportowców jak i dla kibiców.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi specjalistycznych produktów projektanci, inwestorzy i wykonawcy mogli się już niejednokrotnie przekonać o wysokich kompetencjach firmy HAURATON w zakresie produktów stosowanych na obiektach sportowych. Jakość, niezawodność i funkcjonalność naszych produktów zadecydowała o ich wyborze na tak prestiżowej inwestycji jaką jest Stadion Narodowy w Warszawie.

STADION NARODOWY - PROJEKT

Stadion Narodowy w Warszawie to jeden ze stadionów piłkarskich powstających na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012. Zakończenie budowy Stadionu planowane jest na maj 2011r. Inauguracyjny mecz pomiędzy Polską a Niemcami odbędzie się 11 września 2011r.

Stadion powstaje w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia. Obiekt został zaprojektowany przez Konsorcjum JSK Architekci sp. z o.o., gmp International GmbH oraz Schlaich Bergermann und Partner. Stadion Narodowy w Warszawie będzie najbardziej nowoczesną areną futbolu nie tylko w Polsce, ale i w naszej części Europy! Będzie największym typowo piłkarskim obiektem sportowym podczas mistrzostw UEFA Euro 2012.

Kubatura stadionu to ponad milion metrów sześciennych. Jeśli chodzi o konstrukcję - stadion posiadać będzie dwa pierścienie trybun: dolny i górny (łącznie 55 tysięcy miejsc siedzących), pod którymi znajdą się liczne powierzchnie komercyjne (restauracje, sale konferencyjne, wystawiennicze, sklepy, itp.). Pod położoną o 8 metrów wyżej od poprzedniej murawą boiska znajdować się będzie podziemny parking na 1800 miejsc parkingowych dla samochodów. Budowa będzie miała osiem kondygnacji o zróżnicowanej wysokości. Fasada stadionu nawiązuje do polskich barw narodowych, przypominając falującą biało-czerwoną flagę.

 

PIERWSZE DOSTAWY PRODUKTÓW

W chwili obecnej firma HAURATON realizuje dostawy na jeden z etapów tej ogromnej inwestycji - parking podziemny. Zastosowane tam zostały następujące produkty:

  • FASERFIX SUPER KS 100, typ 80F, korytka z betonu włóknistego z ramami ze stali nierdzewnej z rusztami żeliwnymi, szczelinowymi z powłoką KTL, w kl. C 250 - ok. 2.250m;
  • FASERFIX SUPER KS 150, typ 150F, korytka z betonu włóknistego z ramami ze stali nierdzewnej z rusztami żeliwnymi, kratowymi GUGI z powłoką KTL, w kl. D 400 - ok. 35m.

 

logo footer