BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Bonarka City Center - jedna z największych inwestycji w Małopolsce

W lutym 2010 r. na placu budowy Bonarka City Center wmurowano kamień węgielny. To wielofunkcyjne centrum powstaje na poprzemysłowym terenie w dzielnicy Krakowa - Podgórze.

Wcześniej znajdowały się tam zakłady chemiczne Bonarka. Jedynym zachowanym obiektem dawnej fabryki będzie 105 metrowy komin. Bonarka City Center usytuowane jest pomiędzy ważnymi arteriami komunikacyjnymi miasta (ul. Kamieńskiego i Turowicza), obok stacji kolejowej Bonarka, w atrakcyjnym położeniu pobliskiego lasku oraz stawów bonarkowskich. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 234.000 m2.

Inwestycja ma być realizowana w 3 etapach: w ramach pierwszego powstaje centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe, etap drugi i trzeci to wysokiej klasy biurowce i osiedla mieszkaniowe. Łączna wartość inwestycji to około 500 mln euro. Otwarcie Bonarka City Center zaplanowane jest na listopad 2009 r.

Projekt budowlano-przetargowy wykonało w latach 2005-2006 biuro projektowe NIRAS Polska. Projekt wykonawczy wykonało w latach 2008-2009 biuro projektowe MOFO Instalacje i ARG Kraków.

W zakresie dostaw firmy HAURATON projekt obejmuje następujące produkty:

  • separatory AQUAFIX 10 PE - 13 szt.,
  • odwodnienie liniowe parkingów FASERFIX SUPER KS 100 z rusztem żeliwnym w kl. C 250 i D 400.

PIERWSZE DOSTAWY PRODUKTÓW

Okres zamówienia separatorów polietylenowych zbiegł się w czasie z terminem wprowadzenia przez naszą firmę nowej serii separatorów. W związku z tym, nie bez problemów ze względu na zmiany kształtu, wymiarów a także niektórych przepływów, ponownie uruchomiono procedury akceptacji produktów. Po wielu spotkaniach z Generalnym wykonawcą ARCADOM Polska Sp. z o.o. udało się zakończyć procedury akceptacji z pozytywnym wynikiem.

Na chwilę obecną firma Hauraton dostarczyła już wszystkie zbiorniki polietylenowe AQUAFIX 10 PE oraz część odwodnień liniowych. W ciągu roku będą realizowane kolejne dostawy.

logo footer