BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Najbardziej ekologiczna budowla z prefabrykatów w Hadze

Firma Neptunus, specjalista w dziedzinie obiektów tymczasowych, zbudowała zupełnie nowy typ łatwej w demontażu hali.

W Hadze otwarto najbardziej zintegrowaną ekologicznie budowlę tymczasową, spełniającą równie wysokie wymogi, co budynki trwałe. Hala Flexolution ma pełnić funkcję hali gimnastycznej i została zaprojektowana oraz wzniesiona przez firmę Neptunus, jednego z największych dostawców obiektów tymczasowych. Budynek ten różni się od innych konstrukcji tymczasowych, gdyż jest od nich znacznie bardziej przyjazny dla środowiska. Wszystkie elementy, z których powstał, mogą zostać w przyszłości wykorzystane ponownie.

Ponadto obiekt ten jest bardzo energooszczędny, dzięki czemu otrzymał etykietę efektywności energetycznej klasy A. Hala Flexolution nadaje się do niemal wszystkich zastosowań, takich jak hala sportowa, sklep, czy szkoła. W ostatnich latach z prefabrykowanych obiektów coraz częściej korzystali prywatni przedsiębiorcy, potrzebujący budynków zastępczych z powodu poważnych pożarów lub remontu ich zakładów, lub też wykorzystując je jako tymczasową dodatkową powierzchnię. Czas budowy hali jest krótki, ale pod względem jakości, wytrzymałości, bezpieczeństwa i komfortu użytkowania nie ustępuje ona w niczym obiektom trwałym.

Hala gimnastyczna w Hadze

Łatwa w demontażu budowla w Hadze służy jako hala gimnastyczna, z zewnątrz wygląda jak budynek. Obiekt został wzniesiony w zaledwie kilka tygodni. Do tej pory różne haskie kluby gimnastyczne trenowały w salach niewystarczająco wyposażonych do uprawiania gimnastyki. Dlatego też zadecydowano o zbudowaniu dla nich na stałe hali. Ponieważ budowa trwałego obiektu ma trwać ponad pięć lat, Neptunus skonstruował tymczasowo halę o wymiarach 24 na 48 metrów.
Hala gimnastyczna: ekologiczna hala o nieograniczonych możliwościach

Nowy tymczasowy obiekt Neptunusa, hala Flexolution, została zbudowana zgodnie z aktualnymi normami energetycznymi i ekologicznymi. Posiada również etykietę efektywności energetycznej klasy A. Doskonałą izolację zapewniają specjalnie izolowane ściany i okna. Ponadto ta budowla półtrwała spełnia wytyczne prawa budowlanego holenderskiego ministerstwa budownictwa, planowania i środowiska. Prawo to zawiera przepisy techniczno-budowlane, które muszą spełniać wszystkie lokale mieszkalne, biurowe i komercyjne w Holandii.

Poza tym wszystkie wykorzystane do budowy hali elementy można po jej demontażu wykorzystać ponownie, co czyni ją niezwykle przyjazną dla środowiska. Dzięki tego rodzaju nowym tymczasowym obiektom firmy i organizacje mogą sporo zaoszczędzić na kosztach energii, a dodatkowo prowadzić swoją działalność w sposób społecznie odpowiedzialny. Ponieważ hala Flexolution powstaje z segmentów o wymiarach 6 na 6 metrów, budowla może przybrać dowolną formę.

Rozwój na rynku budowli półtrwałych

W ostatnich latach niebywale wzrosło zapotrzebowanie na obiekty półtrwałe. Firma Neptunus już w 2004 roku opracowała jedną z najbardziej zaawansowanych technicznie konstrukcji tymczasowych. Z jej w pełni nadających się do demontażu hal skorzystało wiele firm i instytucji publicznych, chcących zapewnić sobie budowle na czas przebudowy czy też po pożarze ich stałych obiektów. Przedsiębiorcy często nie mogą sobie pozwolić na zamknięcie firmy, gdyż groziłoby to im bezpowrotną utratą klientów na rzecz konkurencji. Co najmniej połowa firm, które doświadczyły pożaru, zbankrutowała w ciągu pięciu lat. A dużą zaletą obiektów tymczasowych jest krótki czas ich powstawania i wszechstronność zastosowań. Poza tym obiekty te są już obecnie niemal nie do odróżnienia od stałych budowli.

Dorrie Eilers, dyrektor firmy Neptunus: Niewątpliwą zaletą naszych budowli półtrwałych jest to, że można je zbudować bardzo szybko i oferują przy tym komfortowe warunki. Poza tym nasza nowa hala jest niezwykle energooszczędna. Biorąc pod uwagę dążenie społeczeństwa i przedsiębiorców do rozwiązań ekologicznych przewidujemy, że w najbliższych latach znacznie wzrośnie popyt na tego typu budowle.

O firmie Neptunus

Firma Neptunus jest jednym z największych na świecie dostawców konstrukcji tymczasowych. Oferuje zarówno hale eventowe, jak i konstrukcje półtrwałe. Z tymczasowych budowli korzystają regularnie takie firmy jak: Hema, Aldi, D-Winkels, Blokker czy Holland Casino. Oprócz siedziby głównej w Kessel, Neptunus ma swoje oddziały również na terenie Belgii, Francji, Niemiec, Austrii, Anglii i Polski.

logo footer