BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Modernizacja basenu sportowego w Raciborzu

Firma Berndorf Baderbau Sp. z o.o. była dostawcą i wykonawcą niecek basenowych dla zespołu szkół w Raciborzu.

Planując modernizację basenu sportowego w Raciborzu zdecydowano, że nowy basen zostanie wykonany w technologii stali nierdzewnej. To dlatego, że niecki stalowe posiadają wiele zalet, a jedną z nich jest duża elastyczność i odporność na trudne warunki gruntowe.

Nowa raciborska pływalnia to zarazem basen pływacki jak i rekreacyjny. Niecka basenu pływackiego o powierzchni lustra wody 312,75 m2, wymiarach 25,02 x 12,50 m, głębokości od 1,20 do 2,00 m ma pełne wyposażenie sportowe tj.: słupki startowe, liny dzielące tory pływackie, sygnalizacje falstartu, sygnalizacje nawrotu, czy ściany dotykowe służące do montażu mat do pomiaru czasu. Pływalnia otrzymała homologację Polskiego Związku Pływackiego. Niecka pływacka spełnia wszystkie wymagania związane z przepisami FINA 2009-2013, względem których zaliczona została do basenu typu sportowego z prawem organizowania na niej wszelkiego rodzaju międzyszkolnych i międzymiastowych zawodów pływackich lub zawodów wyższej rangi w porozumieniu z PZP.

Zmodernizowany basen sportowy w Raciborzu wyposażony jest dodatkowo w mały basen rekreacyjny o powierzchni 54 m2 i głębokości 0,8 m. Oprócz nowych niecek i plaży basenu, została zainstalowana również nowa stacja uzdatniania wody i nowy system wentylacji.

logo footer