BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Instalacje KAN-therm na stadionach na Euro 2012

Instalacje wodne i grzewcze, produkowane przez spółkę KAN, wykorzystywane są na budowach największych stadionów na EURO 2012. I to nie tylko w Polsce, ale także na Ukrainie.

Na areny Euro 2012 we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, a szczególnie w Warszawie, firma KAN dostarczyła kilometry rur i tysiące złączek instalacyjnych, stanowiących elementy multisystemu KAN-therm. Użyto ich do budowy instalacji wodociągowych i grzewczych, instalacji technologicznych i przeciwpożarowych oraz ogrzewania płaszczyznowego.

Również obiekty na Ukrainie wyposażone zostały przez KAN. W systemie KAN-therm wykonano m.in instalacje grzewcze i przeciwpożarowe stadionów we Lwowie i Kijowie, a także w Dniepropietrowsku.

Współczesny stadion sportowy to nie tylko płyta boiska i trybuny. To także klimatyzowane i ogrzewane loże, restauracje i sklepy, do których trzeba dostarczyć ciepło i chłód, to podziemne parkingi, które należy wyposażyć w instalację przeciwpożarową, to setki pomieszczeń sanitarnych, do których należy doprowadzić zimną i ciepłą wodę użytkową. Wyposażenie takich obiektów we wszystkie niezbędne instalacje jest dużym wyzwaniem dla projektantów, wykonawców i producentów materiałów instalacyjnych. Nasza firma podjęła to wyzwanie i sprostała mu, mówi Wojciech Nietupski, dyrektor ds. marketingu w KAN.

Umożliwił to wyjątkowo szeroki zakres zastosowań i bogaty asortyment systemu KAN-therm - zarówno pod względem materiałów jak i zakresu średnic rur i kształtek. Taki system, oparty dodatkowo o nowatorskie i sprawdzone rozwiązania z zakresu techniki instalacyjnej - był w stanie sprostać wszystkim wymaganiom, jakie stawiają instalacjom najnowocześniejsze obecnie w Europie obiekty sportowe.

Sztandarową inwestycją przyszłorocznych mistrzostw piłkarskich jest projektowany dla 58 tysięcy kibiców Stadion Narodowy w Warszawie, uznany za najnowocześniejszą obecnie arenę sportową. Łączna powierzchnia pomieszczeń stadionu to ok. 200 tys. m.kw. Przestrzeń tą zajmują m.in parking na 1765 samochodów, rozlegle pomieszczenia biurowe, 4 restauracje i niezliczone kioski gastronomiczne, kilometry korytarzy oraz pomieszczenia techniczne.

I właśnie tutaj obecność produktów KAN-therm jest najbardziej widoczna, mówi Wojciech Nietupski. Do wszystkich 965 toalet, a także setek pisuarów, umywalek i natrysków kompletną instalację wodociągową wykonano z rur i kształtek KAN-therm Inox ze stali nierdzewnej (większość urządzeń sanitarnych spłukiwana jest doprowadzoną z ogromnych zbiorników deszczówką spływającą z powierzchni gigantycznego dachu stadionu). Także instalacje grzewcze oraz chłodnicze obiektu, są zasilane stalowymi instalacjami z rur i złączek KAN-therm.

Instalacje KAN-therm będzie można znaleźć nie tylko na polskich i ukraińskich arenach Euro 2012, ale również na boiskach treningowych oraz w obiektach związanych z rozbudową infrastruktury, takich jak lotniska, dworce czy hotele, budowanych lub modernizowanych w związku z tym wielkim wydarzeniem sportowym.

Także na innych stadionach, nie objętych rozgrywkami Euro 2012 (m.in. w Warszawie, Krakowie, Kielcach, ale też na Ukrainie i Białorusi), pracują już instalacje KAN-therm. Jednak oferta KAN dla obiektów sportowych to nie tylko typowe instalacje wewnętrzne. To także komplet elementów niezbędnych do wykonania instalacji ogrzewania murawy boisk piłkarskich i lekkoatletycznych oraz podłóg hal sportowych.

źródło i zdjęcia: firma KAN

logo footer