BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

System parkingowy na Stadionie Narodowym w Warszawie

Przeznaczony dla gwiazd i gości VIP system parkingowy na Stadionie Narodowym w Warszawie został zainstalowany przez firmę AD Engineering z Krakowa.

Parking Stadionu Narodowego w Warszawie został zbudowany pod murawą, na dwóch poziomach (-3 i -4). Jego łączna powierzchnia wynosi prawie 15 tys m2. Znajduje się tutaj 1765 miejsc parkingowych. Parking jest przeznaczony dla gości VIP i dla sztabów drużyn. W ten sposób, ukryty przed blaskiem fleszy parking na Stadionie Narodowym staje się miejscem ekskluzywnym, wyposażonym między innymi w nowoczesny, zautomatyzowany, modularny system parkingowy AD Park Solution.

W takim miejscu jak Stadion Narodowy nie może być żadnej luki w zapewnieniu bezpieczeństwa przebywającym tu osobom. W tej kwestii, współpracując z innymi wykonawcami, zrobiliśmy wszystko co możliwe. Cały teren jest dokładnie monitorowany, a nasz system AD Park Solution został zintegrowany z systemem bezpieczeństwa obiektu i z centralną bazą danych. Dlatego też dostaną się tutaj jedynie osoby, które zostaną do tego uprawnione, komentuje Piotr Pociecha, prezes firmy AD Engineering z Krakowa, będącej dostawcą systemu.

W ramach tego projektu krakowska firma zainstalowała 36 terminali wjazdowo-wyjazdowych LTD/LTC z wbudowanymi wideodomofonami, dystrybutorami i czytnikami biletów oraz czytnikiem kart zbliżeniowych. Dostęp pojazdów do wyznaczonych stref parkingowych zabezpieczony został przy pomocy 18 automatycznych, bardzo szybkich barier o długości ramienia od 3,5 do 4 m. Za kierowanie ruchem odpowiada tutaj 36 sygnalizatorów świetlnych. W skład zintegrowanego systemu wchodzą również hydraulicznie podnoszone słupki drogowe, które w razie potrzeby skutecznie blokują wjazd. Cały system działa w nowatorskim w tej dziedzinie systemie IP.

źródło i zdjęcie: AD Engineering

logo footer