BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

System telewizji dozorowej oraz nagłośnienie ewakuacyjne w hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena w Łodzi

Hala widowiskowo-sportowa Atlas Arena to wielofunkcyjny obiekt mogący pomieścić ponad 12,1 tys. widzów. Firma Bosch Security Systems zainstalował tam system telewizji dozorowej (CCTV), oraz nagłośnienie ewakuacyjne (DSO)

Obraz ze 127 kamer jest wyświetlany na 16 monitorach i jednocześnie zapisywany na 8 rejestratorach cyfrowych Divar XF. Do identyfikacji uczestników służy 61 kamer stacjonarnych Dinion i FlexiDome oraz 66 kamer szybkoobrotowych serii AutoDome. Monitoringiem kamerowym objęte są trybuny dla widzów, część administracyjna oraz teren zewnętrzny wokół hali.

Obsługa systemu telewizji dozorowej w czasie trwania imprezy masowej odbywa się w dedykowanym centrum monitoringu. Dodatkowo w pomieszczeniu ochrony znajduje się wyniesione stanowisko obsługi z podglądem z wybranych kamer do prowadzenia bieżącego monitoringu w czasie poza imprezami.

Nagłośnienie ewakuacyjne (DSO) zostało zainstalowane w dwóch obszarach hali: części administracyjnej oraz przy trybunach dla kibiców. W celu prawidłowego nagłośnienia areny i trybun skorzystano z profesjonalnej symulacji akustycznej. W jej wyniku na pomostach technicznych nad areną i trybunami zostało zainstalowanych 46 głośników kolumnowych o mocy 100 W każdy. Lokalizacja i sposób montażu każdego z głośników były ściśle określone wynikami symulacji.

Część administracyjna hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena w Łodzi jest nagłaśniana przez 555 głośników sufitowych, ściennych oraz projektorów dźwięku. Wszystkie głośniki są zasilane przez 25 wzmacniaczy, a cały system nagłośnienia alarmowego jest sterowany przez cyfrowy system Praesideo. Sterowanie DSO odbywa się w pomieszczeniu ochrony, dodatkowo w pomieszczeniu centrum monitoringu znajduje się wyniesiony mikrofon strażaka.

logo footer