BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Stadion Wrocław z użyciem stali powlekanej Colorcoat®

W tym roku odbyły się 14. mistrzostwa Europy narodowych drużyn piłkarskich, których gospodarzem były Polska i Ukraina. Wrocław jest jednym z miejsc w Polsce, gdzie odbyły się turniejowe mecze. Pierwotnie, stary stadion miał zostać tylko wyremontowany. Jednak, z powodów ochrony architektonicznej, władze Wrocławia, który jest czwartym największym miastem w Polsce, z ponad 630 tys. mieszkańców, zdecydowały o budowie nowego stadionu. Stadion Wrocław znajduje się w dzielnicy Maślice i zalicza się do stadionów nowej generacji, gdzie każdy mecz to „pierwszoligowe” przeżycie.

Budynek został zaprojektowany przez firmę architektoniczną JSK Architekten, która stała się sławna dzięki projektom takich stadionów jak Waldstadion we Frankfurcie nad Menem, O2 World w Berlinie czy Stadion Narodowy w Warszawie. W przypadku obiektu we Wrocławiu architekci zaprojektowali klasyczny dwupoziomowy stadion z „piętrem”, na którym mieści się 30 lóż biznesowych. Zwycięski projekt architektoniczny nosi nazwę „Stadion Lampion”, ze względu na charakterystyczny kształt zewnętrznej bryły stadionu. 

Stadion zbudowany został przez firmę Max Bögl, w rekordowym czasie – niespełna 18 miesięcy. Nowy, komfortowy kompleks wyposażony w nowe technologie posiada blisko 43 tys. miejsc siedzących, otoczony jest przez boksy, loże VIP, powierzchnie konferencyjne orazpomieszczenia dla drużyn, urzędników oraz przedstawicieli mediów.

Przestronne biura, Klub Biznesowy, najwyższej klasy centrum konferencyjne oraz cała infrastrukturajest idealnym rozszerzeniem dla tego wyjątkowego miejsca. Projekt architektoniczny nie ogranicza się wyłącznie do samego stadionu, obejmuje on również otaczającą go infrastrukturę z okalającą całość promenadą.

To, co wyróżnia stadion pod względem architektonicznym i projektowym, to owalna forma dachu i struktura fasady, która rozciąga się na większość głównych obiektów oraz okala cały stadion. Charakterystyczny projekt jest oprawą i niezapomnianym symbolem dynamicznego miasta, jakim jest Wrocław.

Do stworzenia spodniej części dachu widocznej z boiska, architekci zdecydowali się zastosować lekkie rozwiązanie z użyciem ColorcoatPrisma® w kolorze Silver Metallic, który objęty jest gwarancją Tata Steel dostosowaną do specyfiki projektu. ColorcoatPrisma® jest idealnym materiałem dla projektów, w których estetyczny wygląd, znakomite wykończenie powierzchni oraz korzyści dla środowiska są szczególnie istotne.

Stal powlekana ColorcoatPrisma® oraz Colorcoat HPS200 Ultra® produkowana przez Tata Steel to wydajne i niezawodne produkty opracowane specjalnie do użytku zewnętrznego. Przewyższają one wymagania narzucone przez klasyfikację Ruv4 oraz RC5 zgodnie z normą EN 10169:2010, a więc gwarantują znakomitą trwałość koloru i połysku oraz odporność na korozję. Z uwagi na to, że powierzchnia jest niezwykle trwała, blachy całkowicie spełniają estetyczne i funkcjonalne wymagania nowoczesnej architektury budynków sportowych. Oba rodzaje stali powlekanej dały projektantom stadionu możliwość wyboru materiału we współczesnej gamie kolorystycznej. Co więcej usługa konsultacji kolorystycznej Repertoire® pozwala na dobranie prawie każdego koloru z gamy produktów Colorcoat®, by stworzyć unikalny wizerunek budynku.

Oba markowe produkty Colorcoat® objęte są gwarancją Confidex® dla budynków komercyjnych i przemysłowych narażonych na działanie różnych warunków atmosferycznych. Dla produktu Colorcoat HPS200 Ultra® gwarancja Confidex® obejmuje okres do 40 lat, a dla ColorcoatPrisma® okres ten wynosi do 30 lat. Co więcej, gwarancja Confidex® nie narzuca wymogu inspekcji czy konserwacji w celu potwierdzenia jej ważności, stanowiąc jedyną na rynku tego typu gwarancję na stal powlekaną.

Stal powlekana Colorcoat® została użyta do budowy czterech stadionów przeznaczonych do rozgrywek piłkarskich, trzech w Polsce: we Wrocławiu, Poznaniu oraz Gdańsku a także jednego na Ukrainie, we Lwowie.

logo footer