BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Profesjonalne ogrodzenie Malaspina Sporting Club w Mediolanie

Malaspina Sporting Club w Mediolanie zajmuje obszar 60 tys. m2. Ten wielki kompleks kilkudziesięciu obiektów sportowych jest położony na grząskim gruncie i często ulegał atakom wandali i złodziei. Dlatego władze MSC zadecydowały o zastosowaniu specjalistycznej ochrony.

Włoskie Centrum Sportowe

Mediolańska sportowa perełka, jakim jest kilkuletni Malaspina Sporting Club, przyciąga niestety wandali. Z tego powodu w połowie 2011 roku władze MSC zadecydowały o wymianie ogrodzenia na system panelowy Nylofor 2D (Betafence), przeznaczony specjalnie dla obiektów sportowych.

Wytrzymałe panele

Przęsła paneli ogrodzeniowych Nylofor 2D oferują skuteczną ochronę. Są sztywne, trudne do sforsowania i do przecięcia. Taką wytrzymałą konstrukcję zapewniają druty o dużej średnicy, uzupełnione o podwójne druty poziome.

System panelowy Nylofor 2D w MSC został zamontowany na słupach kwadratowych przy użyciu złączek z tworzywa sztucznego. Jego długość wynosi 265 m, a wysokość - 203 cm.

Montaż na grząskim gruncie

Montaż ogrodzenia dla Centrum Sportowego napotkał na poważne przeszkody. Klub Malaspina otaczają pola z uprawami rolnymi oraz rowami melioracyjnymi. Aby uniknąć obsunięć ogrodzenia na grząskim gruncie, konieczne okazało się głębokie betonowanie słupów, a także umieszczenie ogrodzenia możliwie najdalej od rowów nawadniających.

Kilkadziesiąt obiektów sportowych

Cetrum Sportowe Malaspina zostało wybudowane 40 lat temu w San Felice, we wschodniej części Mediolanu. Na 60 tys. m2 powierzchni zielonej zlokalizowanych jest wiele obiektów sportowych, w tym: 3 baseny, 18 kortów tenisowych, boiska piłkarskie, boiska do koszykówki, place do gry, sala gimnastyczna, sala fitness, sauna, łaźnia turecka oraz centrum SPA. Znajdują się tu także sale konferencyjne i restauracja. Centrum oferuje ponadto usługi związane z biznesem i konferencjami, uzupełniając tym samym swoją ofertę sportową i rozrywkową.

źródło i zdjęcie: BETAFENCE

logo footer