BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Ogrodzenia BETAFENCE na stadionie klubu Pro Vercelli

80-letni stadion klubu Pro Vercelli został zabezpieczony specjalnie zaprojektowanym ogrodzeniem podnoszonym firmy BETAFENCE, które osiąga wysokość do 2,2 m. Panele ogrodzeniowe oddzielają strefę boiska od trybun, zapewniając maksymalny poziom bezpieczeństwa zarówno dla piłkarzy, jak i kibiców.

Piłkarskie emocje pod kontrolą

Największym problemem podczas imprez na stadionach piłkarskich są emocje towarzyszące widzom. Ich rezultatem bywają zamieszki na trybunach oraz skuteczne próby wtargnięcia kibiców na płytę boiska. Dlatego do ochrony obiektu stworzono specjalne ogrodzenie.

Dedykowane rozwiązanie dla włoskich stadionów

Wiekowy stadion wymagał dostosowania do aktualnych zasad bezpieczeństwa. Konieczna była poprawa widoczności z trybun oraz wykonanie wewnętrznego ogrodzenia między widownią a boiskiem. Dlatego w 2012 roku na okrągłą rocznicę powstania obiektu firma Betafence została wybrana, aby wraz z CONI wypracować najlepsze rozwiązanie dla włoskich stadionów.

Konstrukcja ogrodzenia

Każdy element ogrodzenia wewnętrznego Stadionu Pro Vercelli składa się z dwóch paneli Nylofor 2D Super, które montowane są równolegle na specjalnych stalowych słupach. Złożone stanowią barierę o wysokości 1,2 m, która zapewnia bardzo dobrą widoczność płyty boiska. W przypadku zamieszek drugi panel wysuwa się do góry, tworząc wytrzymałe i sztywne ogrodzenie o wysokości 2,2 m. Taka przeszkoda skutecznie powstrzyma chuliganów.

W przypadku Stadionu "Silvio Piola" ogrodzenie składa się łącznie ze 110 takich przęseł ogrodzeniowych oraz 6 bram wysuwanych o podobnych funkcjach jak panele.

źródło i zdjęcie: BETAFENCE

logo footer