BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Rozwiązania izolacyjne ISOVER na Stadionie Narodowym w Warszawie

Na Stadionie Narodowym w Warszawie zastosowano dwa jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów izolacyjnych ISOVER - Ultimate U TPA 34 i Multimax 30.

Przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie wykorzystano najnowsze rozwiązania konstrukcyjne oraz materiałowe, spełniające najwyższe standardy jakości. ISOVER od lat dostarcza swoje produkty izolacyjne dla obiektów sportowych oraz innych unikatowych i nowoczesnych budynków. Wykorzystane przy budowie stadionu produkty ISOVER to systemy sprawdzone w rozmaitych wymagających aplikacjach i warunkach.

Budowa Stadionu Narodowego była ogromnym przedsięwzięciem budowlanym. Wymagała innowacyjnego podejścia i poszukiwania szeregu najlepszych rozwiązań, często nie stosowanych wcześniej w Polsce, mówi Krzysztof Chmielewski - Regionalny Menadżer Sprzedaży ISOVER. Wdrożenie systemów ISOVER na Stadionie Narodowym nie byłoby możliwe bez profesjonalnej współpracy ekspertów marki wraz z inżynierami odpowiedzialnymi za prowadzenie budowy obiektu., dodaje.

Projektantom zależało na zastosowaniu produktów spełniających najlepsze parametry techniczne, dlatego do izolacji stropów pod trybunami zostały użyte płyty Ultimate U TPA 34 o niewielkiej grubości 50, 80 i 110 mm. Ze względu na dużą ilość instalacji technicznych przebiegających pod nimi materiały ISOVER nadawały się idealnie. Pozwoliły jednocześnie osiągnąć niski współczynnik przewodzenia ciepła.

Dobra izolacyjność termiczna wełny Ultimate UTPA34 to tylko jedna z zalet produktu. Materiał wyróżnia się także odpowiednią sprężystością, dzięki czemu przy "pracy" konstrukcji trybun podczas imprez sportowych jest odporny na wszelkie ugięcia., zaznacza Krzysztof Chmielewski Ponadto pozwala na zabezpieczenie przegrody. Wełna pokryta folią aluminiową stanowi stanowi skuteczną barierę przed wilgocią., dodaje.

Z kolei do izolacji ograniczonej wymiarami przestrzeni na suficie zastosowano Multimax 30 - produkt z wełny mineralnej otrzymywanej z włókien szklanych o najlepszych właściwościach izolacyjnych. Konstruktorzy użyli materiału do izolacji przestrzeni pomiędzy stropem a wszelkimi instalacjami, które są podwieszone pod sufitem obiektu. Multimax 30 do dziś stanowi rewolucyjny i najbardziej energooszczędny materiał izolacyjny z wełny mineralnej dostępny na rynku. O jego wyborze zadecydowały takie parametry, jak najniższy współczynnik przewodzenia ciepła λ(lambda) do poziomu 0,030 W/mK, pochłanianie dźwięku, sprężystość, lekkość, sztywność płyt oraz niepalność., mówi Chmielewski.

źródło i zdjęcie: ISOVER

logo footer