BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

System panelowy Nylofor 2D Super wokół Stadionu Juventus Turyn

Stadion klubu Juventus Turyn został otoczony systemem panelowym Nylofor 2D Super, wyprodukowanym przez Betafence. Ogrodzenie ma długość 1 km i zostało utrzymane w biało-szarej kolorystyce stadionu.

Szaro-biała bryła stadionu ma kształt prostokąta o zaokrąglonych rogach i jest rozpięta na dwóch masztach z odciągami. Ściany konstrukcji zostały wyłożone płytami z aluminium o różnych efektach chromatycznych. Sklepienie obiektu zbudowano z przezroczystych i matowych membran, które zapewniają odpowiednią ilość światła w dzień i w nocy, jednocześnie tworząc optymalne warunki dla wzrostu murawy.

Stadion w Turynie to nie tylko boisko i trybuny, ale również olbrzymie centrum handlowe, muzeum oraz parking, otwarte i oświetlone przez całą dobę. Ta bogata infrastruktura wymogła na projekcie rozwiązania energooszczędne w postaci ograniczenia zużycia prądu pochodzącego ze źródeł kopalnych.

Imprezy masowe organizowane na obiekcie wymagają szczególnych warunków bezpieczeństwa. Rozwiązaniem jest tu 16 pomostów z podjazdami zamiast schodów, dzięki którym ewakuacja wszystkich osób zgromadzonych w środku trwa zaledwie 4 minuty. Natomiast z zewnątrz teren ochroniono specjalistycznymi ogrodzeniami wyprodukowanymi przez firmę Betafence.

Ogrodzenie ma długość 1000 m. Wznoszono je przez 12 tygodni. Składa się z 3-metrowych słupów, z których każdy został osadzony w betonowej stopie, przykręconej śrubami do podłoża. Na słupach zamocowano panele ogrodzeniowe Nylofor 2D Super o łącznej wysokości 2,8 m, które na wysokości 1,8 m są płaskie, natomiast na 60 cm od góry zostały wygięte pod kątem 45 stopni na zewnątrz, dzięki czemu wspinaczka po nich jest właściwie niemożliwa. Konstrukcja paneli charakteryzuje się znaczną sztywnością, wzmocniona podwójnymi drutami poziomymi.

Całość ogrodzenia została utrzymana w biało-szarej kolorystyce stadionu oraz klubu Juventus. Panele, słupki i złączki z tworzywa sztucznego są białe, uzupełnia je 115 szarych bramek (RAL 7046). Dodatkowo ustawiono 205 modułów przenośnych Publifor, które składają się z betonowej, szarej podstawy i ustawionych na nich paneli, przesłoniętych arkuszami białej, nieprzeziernej blachy.

Stadion wraz z przyległościami został zaprojektowany przez czterech wybitnych specjalistów: sławnych projektantów - Hernando Suarezę (Studio Shesa) i Gino Zavanellę (Studio Gau) oraz uznanych designerów obiektów przemysłowych - Fabrizio Giugiaro oraz Paolo Pininfarinę. Twórcy zadbali o pełne zagospodarowanie możliwości przestrzeni, z wielką na 34 000 m2 powierzchnią handlową i usługową oraz muzeum, dzięki czemu stadion jest wykorzystywany nie tylko podczas rozgrywek piłkarskich, ale także przez wszystkie pozostałe godziny w roku. Na Stadionie Juventus Turyn odbędzie się mecz finałowy Ligii Europy w sezonie 2013/2014.

źródło i zdjęcie: BETAFENCE

logo footer