BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Praktyczne nawierzchnie w zgodzie z naturą - projekt zabudowy otoczenia hotelu Duo Spa w Janowie Lubelskim

Zielone Lasy Janowskie i malownicze tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego znajdujące się w bliskim otoczeniu hotelu Duo Spa w Janowie Lubelskim zachwycają pięknem nieskażonej przyrody. Projekt terenu wokół obiektu, przygotowany przez Biuro Projektowe firmy Bruk-Bet, zakładał jak najmniejszą ingerencję w naturalne piękno krajobrazu przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności poszczególnych elementów.

Projektowanie układu i formy nawierzchni wokół obiektów hotelowych stanowi wyzwanie zarówno pod względem designu, jak i funkcjonalności. Wymagania stawiane nawierzchniom wokół hoteli są bardzo wysokie. Powinny one nie tylko estetycznie wyglądać, ale także umożliwiać łatwe poruszanie się z walizką na kółkach czy w butach na wysokim obcasie, mówi Główny Projektant firmy Bruk-Bet. W przypadku hotelu Duo Spa do zadań projektantów Bruk-Betu należało zaplanowanie nawierzchni przy nabrzeżu, kąpielisku i restauracji, czyli jednych z najczęściej uczęszczanych miejsc, dodaje.

Celem, który przyświecał projektowi nawierzchni przy przystani, było uzyskanie efektownego jej połączenia z zielenią okalającą obiekt oraz z pomostem wykonanym z prawdziwych desek, mówi Główny Projektant Bruk-Betu. Jako podstawowy materiał wykorzystaliśmy Drewno ogrodowe Realit, dostępne w ofercie szlachetnych wyrobów Prestige. dodaje. Faktura nawierzchni przypomina wyglądem prawdziwe drewno, a zróżnicowane kształty poszczególnych elementów wyglądają niczym naturalne drewniane klocki. Zaletą Drewna ogrodowego z serii Realit jest odporność na wilgoć, co pozwala bez obaw stosować materiał przy akwenach.

W przeciwieństwie do prawdziwych bali drewnianych, betonowe materiały nie wypaczają się na skutek działania wody ani nie blakną w intensywnym słońcu, mówi Tomasz Ługowski, Główny Projektant firmy Bruk-Bet. Co więcej, mokre Drewno ogrodowe Realit nie jest śliskie, więc pozwala bez przeszkód poruszać się podczas wychodzenia z łódki czy w czasie deszczu, dodaje. Dzięki zastosowaniu Drewna ogrodowego Realit przystań przy hotelu stała się klimatycznym miejscem odpoczynku. Nawierzchnie nabrzeża współgrają z otaczającą zielenią, co uwydatnia efekt swojskości i wywołuje ciepłą, przyjemną atmosferę.

Taras restauracyjny przed hotelem Duo Spa osadzony jest w znacznej części na wodzie. Jego aranżacja wymagała zastosowania materiałów, które są wyjątkowo odporne na długotrwałe działanie wilgoci. Dodatkowym warunkiem wyboru typu nawierzchni było dopasowanie jej do czerwonej cegły, z której wzniesiony jest hotel.

Taras, miejsce spotkań, jest punktem kluczowym dla gości hotelowych. Projekt jego nawierzchni wymagał więc od nas szczególnej uwagi. Ze względu na bliskość wody i charakter otaczającej zabudowy zdecydowaliśmy się na wykorzystanie płyt Kamienia ciosanego z serii Realit, których naturalna kolorystyka i wyjątkowa faktura doskonale współgrają z zagospodarowaniem przestrzeni obiektu, opowiada Główny Projektant firmy Bruk-Bet.Kamień ciosany Realit wiernie oddaje wygląd naturalnych płyt piaskowca. Nawierzchnie z niego wykonane nadają przestrzeni ciepłej elegancji. Taras restauracji hotelu Duo Spa wykończony został prostokątnymi płytami w beżowych i kremowych, melanżowanych barwach. Zróżnicowana forma elementów pozwoliła na wykorzystanie Kamienia ciosanego także na schodach.

Nawierzchnie przy hotelu Duo Spa w Janowie Lubelskim przywodzą skojarzenia subtelnych dekoracji wykonanych z naturalnych materiałów. Doskonale komponują się z bujną roślinnością otaczającą obiekt i pozwalają na wydzielenie funkcjonalnych stref przy hotelu.

Piaskowy Kamień ciosany Realit wykorzystany na tarasie restauracji delikatnie przechodzi w brązy Drewna ogrodowego z przystani i rudości budynku. Dzięki podobnej tonacji materiałów wykorzystanych do zabudowy nawierzchni przy hotelu Duo Spa oraz ich jednoznacznemu, swojskiemu charakterowi, podział na strefę restauracyjną i strefę odpoczynku nad wodą został bardzo subtelnie zarysowany, opisuje Główny Projektant Bruk-Betu.

źródło i zdjęcia: Bruk-Bet

logo footer