BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Centrum rekreacyjno-sportowo-kulturalne - hala widowiskowo sportowa z pływalnią w Olecku

Budowa Centrum rekreacyjno-sportowo-kulturalne w Olecku, za którego realizację odpowiadał Mostostal Warszawa, trwała ponad 2,5 roku (od 19 lutego 2010) i została zakończona w założonym terminie - 28 września 2012.

To jedna z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych z pływalnią w północno-wschodniej Polsce oraz największa inwestycja w Olecku.

LEGA, bo tak nazywa się otwarty kompleks sportowy w Olecku, mieści się w zabytkowym parku, zaraz obok jeziora Oleckie Wielkie, około 500 m od centrum miasta.

W ramach kontraktu powstała hala widowiskowo-sportowa o kubaturze 54 133,22 m³, powierzchni zabudowy 5 233,10 m² i powierzchni użytkowej 8 171,75 m², w skład której wchodzą:

1. łącznik spełniający funkcję holu wejściowego, w którym znajdą się szatnie, kasy, kawiarnia i pomieszczenia do obsługi hali sportowej, siłowni i hali basenowej,

2. hala widowiskowo-sportowa z funkcjami użytkowymi:
- parter: hala z bieżnią o długości 60 m zakończoną piaskownicą do skoków w dal, ścianką wspinaczkową oraz składanymi trybunami na 200 miejsc. Znajdą się tam również pomieszczenia administracyjno-biurowe oraz magazynowe,
- I piętro: sala fitness, sala squash, widownia na 412 miejsc siedzących, 6-8 miejsc dla osób na wózkach oraz pomieszczenia dla komentatorów prasowych i telewizyjnych,
- II piętro: pomieszczenia techniczne,

3. hala basenowa:
- parter: siłownia oraz pomieszczenia techniczne basenów,
- I piętro: basen pływacki 25 x 16 m, basen rekreacyjny wraz z licznymi atrakcjami, plaża, zespół odnowy biologicznej oraz trybuny dla widzów na antresoli na 156 osób i pomieszczenia techniczne.

Mostostal wybudował też budynek kotłowni.

Inwestor: Gmina Olecko
Wykonawca: Mostostal Warszawa SA / Master sp. j.
Wartość kontraktu: 33,9 mln zł
Okres realizacji: 2010 r. - 2012 r.
Kraj: Polska
Województwo: warmińsko-mazurskie

źródło i zdjęcie: Mostostal Warszawa

logo footer