BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Termy Rzymskie – centrum SPA w hotelu "Pałac Saturna" w Czeladzi pod Katowicami

W Czeladzi pod Katowicami powstały Termy Rzymskie - Centrum SPA. Termy mieszczą się w hotelu "Pałac Saturna" i zaprojektowano je na wzór łaźni pompejańskich. Niepowtarzalny charakter obiektu powstał dzięki zastosowaniu produktów firmy Stegu z linii starożytnej CHARACTER.

Marzeniem Leszka Pustułki - śląskiego przedsiębiorcy - było stworzenie polskiego centrum łaźni i saun na wzór term rzymskich. Pomysł udało się zrealizować w 2010 roku, dzięki przebudowie stuletniego budynku pełniącego do 1996 roku funkcję dyrekcji kopalni "Saturn". Stylizowany obiekt spełnia najwyższe standardy porównywalne z tego typu obiektami w Niemczech czy Finlandii.

Aby w śląskim obiekcie uzyskać planowany efekt, konieczny był gruntowny remont polegający m.in. na pogłębieniu i powiększeniu powierzchni piwnic oraz podniesieniu poddasza. Na podstawie rycin zachowanych z czasów pompejańskich, w budynku odtworzono plan i elementy wyposażenia term rzymskich. W Pałacu Saturna zadbano również o detale - starożytne kolumny, figury, mozaiki czy chociażby "Wannę Kleopatry" - wykonaną z jednego kawałka marmuru, w całości rzeźbioną, do złudzenia przypominającą pierwowzór.

Wyzwanie stanowił oczywiście odpowiedni dobór rozwiązań technicznych w starożytnym stylu, a przy tym wytrzymałych na bardzo wysoką temperaturę i wilgotność powietrza. Niezastąpiona okazała się tutaj firma Stegu i jej marka CHARACTER.

Inwestorowi zależało na uzyskaniu unikalnego, klasycznego wyglądu wnętrz Pałacu Saturna. Nasze technologie pozwalają na dużą elastyczność w spełnianiu oczekiwań klientów, a więc z przyjemnością podjęliśmy się tego zadania. Specjalna linia CHARACTER inspirowana kulturą Starożytnego Egiptu, Grecji czy Rzymu wręcz idealnie wpasowywała się w klimat starożytnych term rzymskich. Największym wyzwaniem technicznym ze względu na wysoką temperaturę oraz wilgotność były oczywiście sauny i baseny. Oprócz linii CHARACTER w budynku znalazło się jeszcze 6 innych naszych produktów - kamieniopodobne płytki Marseille, Imperia, Arena, Calabria i Jura, oraz cegłopodobne płytki Rustik, mówi Jacek Wróbel, szef działu inwestycji w firmie Stegu.28 października 2010 roku, po dwóch latach przebudowy, obiekt został oddany do użytku. Produkty Stegu w pełni spełniły nasze oczekiwania, potwierdza Leszek Pustułka - inwestor.

Panele Stegu idealnie pasują do stylizowanej aranżacji wnętrz. Do dnia dzisiejszego goście są przekonani, że okładziny wykonano z kamienia naturalnego, co świadczy o klasie oferty Stegu. Po 3 latach użytkowania potwierdziła się też bardzo wysoka jakość produktu, który zdał egzamin w ekstremalnych warunkach. Płytki ułożone w saunie, gdzie temperatura sięga 120 stopni Celsjusza, są stale spryskiwane wodą, a ich wgląd mimo tego pozostał nienaganny. Również w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgotności produkty Stegu okazały się niezawodne. Na pewno będziemy je stosować przy dalszej rozbudowie naszego obiektu, dodaje Leszek Pustułka.

źródło i zdjęcia: Stegu

logo footer