BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Hotel z kompleksem rekreacyjno-sportowym w Gdyni

Hotel z kompleksem rekreacyjno-sportowym w Gdyni podzielony jest na trzy elementy: środkowy, skrzydło lewe i skrzydło prawe. Forma elewacji zespołu inspirowana jest wyglądem wielkich, ekskluzywnych statków-hoteli. Przy kształtowaniu fasady zastosowano elementy liniowe z jednoczesnym wycofaniem każdego kolejnego piętra na skrzydłach. Parter, wyodrębniony z pozostałej bryły, stanowi podbudowę całości.

W części hotelowej znajdzie się 180 pokoi, restauracja, hall główny, recepcja oraz pomieszczenia techniczne. Podziemny garaż pomieści 99 samochodów, natomiast na parkingu naziemnym będzie 112 miejsc postojowych. Restauracja przeznaczona jest na około 130 osób, a uzupełnienie funkcji gastronomicznych stanowi przeszklony grill bar na tarasie widokowym.

Część rekreacyjną hotelu
ulokowano od strony morza, a kompleks basenowy wyposażony jest w liczne atrakcje wodne. Powstanie basen: rekreacyjny o powierzchni 270 m2 z wydzielonymi trzema torami pływackimi, basen dla dzieci, brodzik, jacuzzi oraz zjeżdżalnia. W obrębie części rekreacyjnej zaprojektowano kompleks saun - fińskiej, tureckiej, parowo-ziołowej i parowej. Ponadto zaplanowano tam gabinety zabiegowe, trzy sale do ćwiczeń, siłownię oraz dwa boiska do gry w squasha.

Hotel z kompleksem rekreacyjno-sportowym w Gdyni położony jest na działce o powierzchni blisko 12 tys. m2, a teren objęty zabudową wynosi 3,5 tys. m2. Powierzchnia netto całego budynku to 17,6 tys. m2 (5 857 m2 w części podziemnej i 11 743 m2 w części naziemnej).

Inwestor: Projekt Gdynia 1 Sp. z o.o.
Wykonawca: Mostostal Warszawa SA
Wartość kontraktu: 61,5 mln zł
Okres realizacji: 2011 r. - 2013 r.
Kraj: Polska
Województwo: pomorskie

źródło i zdjęcie: www.mostostal.waw.pl

logo footer