BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Betafence ogrodziło szkołę podstawową we Włoszech

Szkoła podstawowa Canova w Caerano San Marco została ogrodzona czerwonymi panelami Nylofor 2D Super firmy Betafence. Ogrodzenie jest długie na 230 m i wysokie na 1,73 m, dzięki czemu skutecznie zabezpiecza teren, a jednocześnie przyjemnie kontrastuje z białą bryłą budynku.


Ogrodzenia dla placówek oświatowych muszą spełniać kilka kryteriów. Wśród nich znajdziemy zapewnienie bezpieczeństwa podopiecznym - zarówno funkcjonalnego, jak i estetycznego. Bezpieczeństwo funkcjonalne polega na uniemożliwieniu wtargnięcia na teren szkoły intruzów oraz uniemożliwienie dzieciom przedostanie się na zewnątrz. Estetyka wpływa natomiast na komfort psychiczny dzieci. Z tego powodu ogrodzenia szkół są często malowane na żywe kolory.

Przyjazne i bezpieczne ogrodzenie


W przypadku szkoły podstawowej Canova w Caerano San Marco nowe ogrodzenie z paneli zostało pokryte czerwoną warstwą poliestru. Do ogrodzenia placówki wykorzystano sprawdzone rozwiązanie w postaci paneli ogrodzeniowych Nylofor 2D Super firmy Betafence o grubych drutach zgrzewanych - pionowych o średnicy 6,00 mm i podwójnych poziomych o średnicy 8,00 mm. Każdy z 90 paneli ma wysokość 1,23 m i szerokość 2,5 m. Zamontowano je na półmetrowej wysokości murku na kwadratowych słupach stalowych, tworząc zaporę o łącznej długości 230 m.

Nowe ogrodzenie - nowa jakość placówki

Aż trudno uwierzyć, jak bardzo odnowione ogrodzenie zmieniło wizerunek szkoły. Wcześniej otoczona starymi, przerdzewiałymi siatkami teraz pięknie prezentuje się również od strony ulicy. Pomalowane farbą proszkową panele są odporne na korozję i czynniki atmosferyczne, jednocześnie pięknie kontrastują na białym tle elewacji budynku. Co ważne pozostaną takie estetyczne przez długie lata.

źródło i zdjęcia: BETAFENCE

logo footer