BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Stadion we włoskim L’Acquila ogrodzony przez Betafence

Wiekowy stadion Fattori we włoskim mieście L’Acquila został dostosowany do aktualnych, restrykcyjnych norm unijnych oraz standardów Włoskiego Narodowego Komitetu Sportowego (CONI). Istotnym elementem zmian jest system paneli ogrodzeniowych, który dostarczyła firma Betafence.


Przez ostatnie 80 lat, kiedy na stadionie Fattori odbywały się różne imprezy sportowe, wiele zmieniło się w zakresie norm bezpieczeństwa dla obiektów sportowych. Wymogi CONI i UE sprawiły, że obiekt należało zmodernizować. Prace prowadzone w 2013 roku objęły szereg zmian, w tym instalację nowych ławek, wymianę murawy, opracowanie systemu odprowadzania gromadzącej się wody i ustawienie skutecznego ogrodzenia.

Tradycyjnie Betafence

W tym ostatnim obszarze ponownie CONI zdał się na sprawdzoną, wieloletnią współpracę z firmą Betafence, która dostarczyła profesjonalne rozwiązania dla licznych obiektów sportowych we Włoszech. Tym razem do ogrodzenia wykorzystane zostały:

  • bramy skrzydłowe w kolorze żółtym, zabezpieczające wejście na stadion;
  • sztywne stalowe ramy w kolorze żółtym z osadzonymi w nich panelami Nylofor 2D Super o grubych, podwójnych drutach - bardzo odporne na odkształcenia;
  • sztywne stalowe ramy z wypełnieniem panelami Nylofor 2D Super w kolorze zielonym ustawione na metalowych podstawach wypełnionych betonem. Uzyskane w ten sposób przęsła Publifor są zbyt ciężkie, żeby mógł je przesunąć człowiek, ale otwory w ich konstrukcji umożliwiają transport wózkiem widłowym.

Ogrodzenia Publifor zostały wybrane ze względu na zgodność z wymogami normy unijnej EN 13200-3 oraz ze standardami wynikających z przepisów prawa we Włoszech. System został także certyfikowany przez CONI - instytucję odpowiedzialną za dopuszczanie obiektów do igrzysk olimpijskich w kraju.

źródło i zdjęcie: BETAFENCE

logo footer