BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Kostka brukowa firmy Polbruk wokół hali Arena Kraków

Będąca jednym z bardziej okazałych i nowatorskich budynków na południu Polski, hala widowiskowo-sportowa Arena Kraków, doskonale wtopiła się w okoliczny krajobraz za sprawą skrupulatnie zaprojektowanej nawierzchni, której głównym budulcem stały się niezawodne kostki brukowe firmy Polbruk.


Nowatorska forma hali widowiskowo-sportowej Arena Kraków zgodna z europejskimi trendami, pozwoliła wydobyć nietypowe oblicze wschodniej części miasta. Opływowa budowla prezentuje się nadzwyczaj efektownie na nawierzchni, której zasadniczym wyznacznikiem są proste, geometryczne linie wyrysowane za pomocą poszczególnych elementów brukowych. Dodatkowym atutem całej konstrukcji, poza walorami estetycznymi, jest jej wysoki stopień funkcjonalności.

Cechę tą odnaleźć można również w precyzyjnie zaprojektowanych szlakach komunikacyjnych na terenie obiektu. Wykonano je z kolekcji kostek brukowych Polbruk charakteryzujących się dużą wytrzymałością na obciążenia oraz intensywną eksploatację.

Spektakularne wyniki, jakie udało się osiągnąć konstruktorom, dzięki dobraniu niezawodnych materiałów nawierzchniowych najlepiej reprezentują liczby - 15 tysięcy miejsc dla widzów oraz 1341 miejsc parkingowych, z których część znajduje się w garażu podziemnym. Nie ulega wątpliwości, że ta niedawno powstała budowla jest nie tylko kwintesencją okazałości, ale i w pełni nowatorskiego budownictwa wielkoformatowego.

W przypadku wszelkich wymagających i realizowanych na dużą skalę projektów kluczem do zachowania równowagi pomiędzy designem, a użytecznością jest wybór doskonale sprofilowanych materiałów. Wykorzystanie znanych kolekcji kostek brukowych firmy Polbruk wokół hali Arena Kraków pozwoliło połączyć aspekt estetyczny z użytkowym, tworząc stylową i wytrzymałą nawierzchnię.

Największą płaszczyznę wyłożono kostką Polbruk Urbanika w trzech geometrycznych rozmiarach: 15x30, 20x30 i 25x30 cm. Dobór zróżnicowanych elementów przyczynił się do wzbogacenia pozornie prostego motywu. Skala projektu umożliwiła również zaprezentowanie w pełnej krasie atutów nowego elementu kolekcji Polbruk Urbanika, który cechuje się bardzo dużymi wymiarami (60x20 cm).

Estetyczne i dopracowane wykończenie rozległej nawierzchni osiągnięto natomiast dzięki wykorzystaniu trapezowej kostki Polbruk Carmino, której trapezowa forma z powodzeniem dostosowuje się do wszelkich nieregularnych miejsc. Model w odcieniu żywej czerwieni subtelnie, lecz z wyrazem określił granice nowej nawierzchni, a także uwypuklił okazałość całej budowli tworząc szeroki pas wokół konstrukcji o futurystycznym, opływowym kształcie.

Funkcjonalny parking zdecydowano się zaaranżować z nutą surowego modernizmu wykorzystując do tego zadania klasyczny model Polbruk Prostokąt, który na przestrzeni lat systematycznie umacniał swoją pozycję wśród najbardziej popularnych i niezawodnych materiałów nawierzchniowych.

Arena Kraków, to jedna z bardziej okazałych budowli o komercyjnym przeznaczeniu na południu Polski, której realizacja możliwa była dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów. Kostki brukowe Polbruk użyte do zagospodarowania przestrzeni wokół pozwoliły stworzyć funkcjonalne i eleganckie otoczenie nowej hali widowiskowo-sportowej.

źródło i zdjęcie: Polbruk

logo footer