BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Ogrodzenie Betafence wokół włoskiego stadionu w Lamezia Terme

System Publifor firmy Betafence został wykorzystany do zabezpieczania strefy wejść kibiców na obiekcie piłkarskim w Lamezia Terme.


Dla poprawy bezpieczeństwa

Cenione nie tylko na Półwyspie Apenińskim ogrodzenie tym razem wykorzystano na stadionie drużyny Vigor Lamezia, która gra we włoskiej Lega Pro, czyli na trzecim poziomie rozgrywek w tym kraju. Obiekt został wybudowany w 1936 roku, a później był kilkakrotnie modernizowany. Jednak dopiero po ostatnich zmianach spełnił wymogi włoskich norm bezpieczeństwa i został dopuszczony do rozgrywek. Na jego terenie zainstalowano system monitoringu wizyjnego, nowe oświetlenie, a także zwiększono pojemność trybun.

Zabezpieczenie wejść

Jednym z wymogów licencyjnych było wydzielenie strefy wstępnego filtrowania kibiców, a także zabezpieczenie wejść na stadion przed możliwością wniesienia niebezpiecznych przedmiotów. Zostały one otoczone ogrodzeniem panelowym stałym oraz tymczasowym.

Część stała została wykonana z paneli Nylofor 2D Super, zamontowanych na słupach prostokątnych, wzmocnionych dodatkowo górną poręczą. Z kolei część tymczasową stanowi system Publifor, złożony z paneli Nylofor 2D Super, osadzonych na metalowych podstawach wypełnionych betonem. Dostępu do wydzielonych stref bronią bramy jedno- oraz dwuskrzydłowe z wypełnieniem Nylofor 2D Super.

Certyfikowane ogrodzenie

Ogrodzenia użyte do zabezpieczona stadionu w Lamezia Terme są zgodne z przepisami włoskimi oraz Unii Europejskiej. Co więcej system Publifor uzyskał certyfikat zgodności CONI (Włoskiego Komitetu Olimpijskiego) i został zainstalowany na wielu obiektach sportowych we Włoszech.

źródło i zdjęcie: BETAFENCE

logo footer