BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Modernizacja boiska sportowego OSiR Targówek w Warszawie

Firma Gardenia Sport Sp. z o.o. w ramach zadania pn. "Modernizacja boiska sportowego OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20 w Warszawie" wykonała roboty budowlane polegające m.in. na wymianie sztucznej nawierzchni boiska piłkarskiego.


Pracownicy Gardenia Sport Sp. z o.o. podczas realizacji postanowili wykorzystać specjalistyczną maszynę firmy SMG - RenoMatic 1502. Za jej pomocą przed demontażem starej nawierzchni oczyszczono ją z wypełnienia w postaci piasku i granulatu gumowego (poddanego następnie recyclingowi). Takie rozwiązanie było nie tylko ekonomiczne, ale dodatkowo korzystne dla środowiska. Wartym pochwały jest zwłaszcza w czasach, w których wiele słyszy się o wywożeniu do lasu niechcianych materiałów budowlanych.

Podczas instalacji zdecydowano się na zszywanie brytów trawy syntetycznej (zamiast jej klejenia). Natomiast obszar, na którym znajdują się linie został wystrzyżony, a następnie wklejono w niego pasy nawierzchni o innym kolorze. Uzyskano w ten sposób idealnie gładką, trwałą i mocną powierzchnie.

Następnie, położona trawa syntetyczna została zasypania piaskiem kwarcowym i kriogenicznym granulatem gumowym (nazwa granulatu SBR pozyskiwanego poprzez znaczne obniżenie temperatury i uzyskanie stanu kruchego produktu). Zasypywanie odbyło się trójfazowo: pierwszą warstwę wypełnienia stanowił suszony piasek kwarcowy, kolejno wsypano mieszaninę piasku kwarcowego i kriogenicznego granulatu gumowego, po czym użyto kriogenicznego granulatu gumowego. Dzięki trójfazowemu systemowi wypełnienia nawierzchnia ma cechy przybliżone do trawy naturalnej, nie pyli się i zapewnia optymalne parametry do gry.

Obiekt, mimo trudnych warunków atmosferycznych, jakie towarzyszą polskiej zimie, uzyskał certyfikat FIFA 2 Star, a także Akredytacje Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Powyższe potwierdza, iż oferowany system ma wymagane parametry sportowe do odbywania się rozgrywek ligowych, a także świadczy o jakości montażu nawierzchni oraz wszelkich robót budowlanych wykonanych celem jej zamontowania na obiekcie.

Data realizacji: 2015-03-01
Inwestor: Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Klient: Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Typ obiektu: boisko do gry w piłkę nożną
Nawierzchnia: trawa syntetyczna
Zakres prac: Modernizacja boiska sportowego OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20 w Warszawie

logo footer