BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Stadion Miejski w Tychach

Prawie 40-letni stadion w Tychach został zburzony w 2013 roku, a na jego miejscu Mostostal Warszawa stworzył jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. Zbudowany na powierzchni około 17 000 metrów kwadratowych, o kubaturze 141 000 metrów sześciennych i wymiarach boiska 105,0 x 68,0 metrów, spełnia normy najważniejszych organizacji piłkarskich - UEFA i FIFA.


Na stadionie zamontowano 15150 siedzisk, a 24 z nich to fotele z klubowym logo. Na terenie obiektu znajduje się 10 lóż VIP i jedna Super VIP. Boisko oświetla 218 lamp, które podczas meczów, umożliwiają transmisję w jakości Full HD.

Do dyspozycji sportowców na terenie stadionu znajduje się gabinet odnowy biologicznej, dziesięć szatni sportowych, kriokomora, siłownia i gabinet medyczny. Co więcej, trenerzy mogą skorzystać z dwóch szatni, podobnie jak sędziowie. Na terenie obiektu znajduje się również restauracja i trzy sale konferencyjne, wprowadzi się tam też Tyska Galeria Sportu.

Stadion miejski w Tychach ma służyć przede wszystkim mieszkańcom Górnego Śląska, a na trybunach mogą spotykać się całe rodziny. Władze miasta zadbały o bezpieczeństwo, poprzez system identyfikacji kibica przy wejściu na trybuny oraz stały monitoring telewizyjny wspomagający służby porządkowe. Poza meczami na stadionie będzie można organizować inne wydarzenia masowe: koncerty muzyczne, festyny i zawody sportowe.

Inwestor: Tyski Sport S.A.
Wykonawca: Mostostal Warszawa S.A.
Wartość kontraktu: 128,0 mln zł
Okres realizacji: w latach 2012-2015

źródło i zdjęcie: http://www.mostostal.waw.pl

logo footer