BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Hala widowiskowo-sportowa TAURON ARENA w Krakowie

Konsorcjum, którego liderem był Mostostal Warszawa wybudowało halę widowiskowo-sportową na krakowskich Czyżynach. To jedna ze strategicznych krakowskich inwestycji, najnowocześniejsza i zarazem największa Hala Widowiskowo Sportowa w Polsce, jedna z większych w Europie.


Pozwolenie na użytkowanie krakowska hala uzyskała w dniu 12.05.2014 (uprawomocnione 27.05.2014) po trzech latach budowy.

Prace Mostostalu poza budową Hali Głównej i Treningowej objęły: garaż zewnętrzny wielopoziomowy, obiekty towarzyszące (transformatorownie, wentylatorownie) oraz zagospodarowanie terenu: drogi dojazdowe, parkingi, place.

Hala, która powstała przy Al. Pokoju i ul. Stanisława Lema w Krakowie jest nowoczesnym kompleksem widowiskowo-sportowym, spełniającym wszelkie międzynarodowe standardy. Dodatkowo przyjęty program funkcjonalny zapewnia dużą elastyczność obiektu - m.in. istnieje możliwość utrzymywania lodowiska stałego przez 10 miesięcy w roku bez konieczności z rezygnacji innych imprez bądź wydarzeń sportowych.

Projekt kompleksu otrzymał ponad 14 pozytywnych opinii związków sportowych, które potwierdzają możliwość rozgrywania w hali zawodów co najmniej 18 dyscyplin sportowych, m.in. w: lekkoatletyce, hokeju, tenisie, łyżwiarstwie figurowym czy sportach walki.

Oprócz zastosowania stricte sportowego obiekt jest w pełni przystosowana do organizacji imprez masowych: koncertów, konwencji i kongresów oraz innych wydarzeń o charakterze wystawienniczo-targowym. Trybuny - stałe i ruchome - pomieszczą ponad 15 tys. widzów siedzących, a podczas koncertów, gdy scena ustawiona będzie na dolnej arenie, hala maksymalnie mieści 18 tysięcy osób.

We wnętrzu znajduje się również 27 skyboxów - czyli miejsc wynajmowanych przez firmy na organizację różnych przedsięwzięć biznesowych oraz restauracje i gabinety odnowy biologicznej.

Hala widowiskowo-sportowa TAURON ARENA w Krakowie - parametry techniczne:
liczba miejsc siedzących 15 328
powierzchnia zabudowy: 19 559 m²
powierzchnia całości (Arena+ garaż publiczny): 79 496 m²
wysokość: 26,99 m
kubatura: 614 510³

Inwestor: Urząd Miasta Kraków
Wykonawca: Mostostal Warszawa SA i Acciona Infrastruktura
Wartość kontraktu: 361,5 mln zł
Okres realizacji: 2011 r. - 2014 r.

źródło i zdjęcie: www.mostostal.waw.pl

logo footer