BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Remont podłogi w klubie GetGym w Lublinie

O technologicznej doskonałości i uniwersalności produktów świadczy możliwość ich zastosowania w  najbardziej wymagających realizacjach. Do takich właśnie należało przygotowanie posadzek i montaż wykładzin w klubie GetGym w Lublinie.


GetGym to nowoczesne studio fitness i siłownia, w jednej z galerii handlowych Lublina. Dziś kompleks cieszy miłośników zdrowego trybu życia, jednak jeszcze kilka miesięcy temu stanowił nie lada wyzwanie dla ekip budowlanych i remontowych.

Nasza praca była bardzo wymagająca między innymi dlatego, że musieliśmy działać w żywym obiekcie, otwartej, intensywnie uczęszczanej galerii, mówi Janusz Wsół, właściciel firmy Joka, specjalizującej się w montażu podłóg obiektowych i sportowych. Pracowaliśmy na dużej powierzchni - ponad 1300 m kw., jednocześnie z ekipami rozprowadzającymi instalacje elektryczne, oświetleniowe i wodno-kanalizacyjne. Musieliśmy narzucić sobie bardzo duży reżim, by sprostać takiemu wyzwaniu, dodaje wykonawca. Specyfika i przeznaczenie obiektu były próbą sił dla wykonawców i użytych produktów.

Posadzka w różnych miejscach przeznaczenia musiała mieć inne właściwości. W miejscu gdzie stosuje się "wolne" ciężary potrzebna była duża wytrzymałość masy poziomującej zapewniająca odporność na znaczne obciążenia dynamiczne, upadające sztangi itp.

GetGym układaliśmy ją na betonach i jastrychach, których wilgotność przekraczała niekiedy 5-6 %. W dwóch szatniach pojawiła się konieczność zastosowania dobrych żywic odcinających wilgoć. Postawiliśmy także na sprawdzoną w obiektach sportowych, dwuskładnikową, samopoziomującą masę szpachlową na bazie poliuretanowej UZIN KR 410, mówi Janusz Wsół. Produkt ten może być stosowany w dowolnym zakresie grubości warstw.

Masa cechuje się bardzo dużą wytrzymałością i elastycznością. Polecamy ją szczególnie pod wykładziny elastyczne, dodaje Stanisław Gawliczek z firmy UZIN. Ponieważ jastrychy w kilku miejscach wymagały naprawy, użyto niskozapachowej, płynnej żywicy UZIN KR 516. Do odcięcia gruntu użyliśmy membrany uszczelniającej na bazie żywicy epoksydowej UZIN PE 480. Następnie posiłkowaliśmy się gruntem błyskawicznym UZIN PE 280, który zapewnia idealną przyczepność na szczelnych podłożach, mówi Janusz Wsół.

Samo przygotowanie podłoża było bardzo trudne i wymagało dużej wiedzy technicznej oraz sprzętu do szlifowania i wyrównywania podłoża. Wykorzystaliśmy przy tym całe spektrum produktów marki WOLFF. Między innymi tarcze ścierne do szlifierek K16, K24 i K40, tarcze Ninja, wylicza Janusz Wsół.

Warstwa wyrównująca w znacznej części obiektu wynosiła 2 cm. Należało użyć masy, która w krótkim czasie uzyska wilgotność umożliwiającą bezpieczne układanie wykładzin.

Do grubszych podłoży stosowaliśmy masę o bardzo dużej wytrzymałości UZIN NC 170 Level Star. Mieszaliśmy ją ze specjalnie sprowadzonym, płukanym piaskiem kwarcowym o odpowiedniej granulacji. Wyrównywaliśmy tym sposobem posadzkę nawet do grubości 3,5 cm, żeby zrównać się z poziomem, gdzie była wykładzina czy gumy do fitnessu, zdradza wykonawca. Dodatkową trudnością była częściowo przygotowana powierzchnia przez wcześniejszych najemców. Na ok. 200 m kw. były płytki ceramiczne, a w kolejnym wnętrzu zupełnie inna posadzka.

Wyrównanie powierzchni pod specjalne gumy ciężarów i materiały pod sprzęty fitness, zalanie floorboksów, przygotowanie powierzchni pod wykładziny, wszystko to było na każdym etapie pracy dokładnie sprawdzane przez inwestora, mówi Janusz Wsół.

Wymiana posadzek i montaż wykładzin w klubie GetGym w Lublinie

Prace podłogowe w studiu GetGym trwały miesiąc, a montaż wykładzin zaledwie 9 dni. Mimo rekordowo krótkiego czasu, wszystko musiało być przygotowane bez zastrzeżeń. By mieć gwarancję najwyższej jakości i niezawodności produktów, sięgnęliśmy po sprawdzone preparaty UZINa, mówi Janusz Wsół.

Kleje do wykładzin, które są wykorzystywane w tego rodzaju obiektach, muszą być bardzo elastyczne. Są to miejsca intensywnie użytkowane, więc materiały zastosowane do realizacji muszą się charakteryzować najwyższymi parametrami zdolnymi przenieść duże dynamiczne obciążenia, mówi Stanisław Gawliczek. W studiu zamontowano wykładziny dywanowe i PVC w szatniach, na korytarzach, ciągach komunikacyjnych i biurach oraz wykładziny sportowe i gumy pod ciężary w części do ćwiczeń. Wykorzystano najnowszej generacji, ekonomiczny i ekologiczny klej UZIN KE 2000 S do wykładzin dywanowych ze spodem PVC oraz neoprenowy klej o dużej sile klejenia - UZIN GN 222.

Przy tej realizacji użyliśmy wyłącznie palety produktów UZIN. Od chemii budowlanej, przez narządzie do montażu WOLFF, po produkty RZ do czyszczenia i wstępnego zabezpieczenia na pierwszy okres użytkowania, mówi wykonawca. Choć mieliśmy propozycję od wielu firm zdecydowaliśmy się właśnie na produkty UZINa, z uwagi na to, że oferuje najwyższej jakości, kompleksowe rozwiązania. Praca mogła przebiegać tak sprawnie, wyłącznie dlatego, że mieliśmy perfekcyjną współpracę logistyczną z działem handlowym. Zgłaszaliśmy zapotrzebowanie i było ono realizowane w ciągu kilku godzin. Dzięki temu uniknęliśmy przestojów, a naszą pracę docenił nie tylko generalny wykonawca, ale także ekspert z firmy wykładzinowej, podsumowuje Janusz Wsół.

źródło i zdjęcia: informacja prasowa / Joka / UZIN

 

logo footer