BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

Dworzec Główny w Wiedniu

Wciągarki do oświetlenia na Dworcu Głównym w Wiedniu

Dworzec Główny w Wiedniu jest nowym obiektem wybudowanym w 2015 roku. Każdego dnia przez hale główne i perony przechodzi tysiące podróżnych. Ruch odbywa się bez przerwy przez całą dobę. Konserwacja oświetlenia wymagałaby bardzo dużego zaangażowania sporej liczby personelu w celu zaplanowania i wykonania prac. Dodatkowo część podłogi została wykonana ze szkła. Szkło w połączeniu z wysokością hal, stwarzała realny problem związany z konserwacją oświetlenia. Z pomocą przyszła firma Reel Tech, która zaoferowała rozwiązanie w postaci wciągarek do oświetlenia. Inżynierowie pracujący nad projektem nie mieli wątpliwości, że urządzenia te są konieczne i powinny zostać zamontowane. 

W sumie zastosowano 82 wciągarki w miejscach gdzie dostęp do opraw oświetleniowy był najtrudniejszy - nad schodami ruchomymi i nad szklaną podłogą. Lifty zostały również wykorzystane do podwieszenia banerów reklamowych na halach dworca głównego, co umożliwiło wykorzystanie dodatkowych powszechni reklamowych, co z kolei spowodowało szybki zwrot kosztów zakupu i montażu wciągarek i w chwili obecnej wciągarki przynoszą spory dochód.

Teraz wysokość od 11m do 17m, szklana podłoga i schody nie sprawiają, żadnego problemu a konserwacja oświetlenia i zmiana banerów reklamowych trwa zaledwie kilka minut.

Wykorzystane modele:

- PSI-20M (udźwig 20kg, zasięg 20m, pojedyncza lina nośna, multicontact)

- HDI-25M (udźwig 25kg, zasięg 10m, podwójna lina nośna, multicontact)

- PDI-50 (udźwig 50kg, zasięg 10m, podwójna lina nośna, multicontact)

MBB s.c.
Firma: MBB s.c.
logo footer