BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Realizacje

System Publifor ochrania stadion w Salerno

Odpowiedzialny za kontrolę wejść system Publifor został zainstalowany na stadionie sportowym we włoskim mieście Salerno. Inwestycja zamknięta w 2015 roku spełnia wszystkie wymogi włoskiego prawa.


Stadion miejski Arechi to największy obiekt sportowy w położony w Kampanii Salerno. Stanowi arenę rozgrywek ligowych miejscowej Salernitany, a także przedstawień i koncertów. Obiekt wyróżnia się prostokątnym kształtem oraz brakiem bieżni wokół boiska.

RESTRYKCYJNE WYMOGI PRAWA

Włoskie prawo bardzo restrykcyjnie podchodzi do tematu bezpieczeństwa kibiców i zawodników. Reguluje je tzw. "rozporządzenie Pisanu", w którym opisane są standardy budowy i korzystania z terenów i budynków sportowych. Wymagają one m.in. wyznaczenia stref bezpieczeństwa do kontroli widzów, wyposażonych w urządzenia do regulacji dostępu, a także kołowroty, które umożliwiają pojedyncze wpuszczanie osób na stadion.

Na stadionie w Salerno w tym celu użyto system Publifor, dostarczanego przez Betafence. Jeden moduł składa się z podwójnego panelu Nylofor 2D zamontowanego na podstawie z blachy ocynkowanej oraz wypełnionej betonem. Taka konstrukcja sprawia, że ogrodzenie jest ciężkie, przez co postronnej osobie bardzo trudno je przenieść.

Główne wyróżniki Publifora to także wytrzymałość i sztywność. Ogrodzenie spełnia tym samym wszystkie wymogi CONI - Włoskiego Komitetu Olimpijskiego.

ETAPY REALIZACJI PROJEKTU

Prace objęły trzy etapy:

  • lata 2007-2008 - zabezpieczenie trzech głównych obszarów stadionu przy użyciu 600 metrów modułów Publifor oraz odpowiednich bramek
  • rok 2009 - dopełnienie ogrodzenia przy użyciu 250 metrów modułów Publifor oraz bramek
  • rok 2015 - zmiana układu ogrodzenia w związku z aktualizacją ustawy dotyczącej bezpieczeństwa na stadionach. Montaż dodatkowych 250 metrów systemu wraz z bramkami

Zainstalowany system Publifor ułatwia teraz kontrolę nad tłumem i zapewnia bezpieczeństwo widzom oraz zawodnikom.

źródło i zdjęcie: BETAFENCE

logo footer