Co warto zobaczyć w Bratysławie?

Najpiękniejsze miasto Słowacji

Jest najważniejszym miastem, jakim może nas oczarować Słowacja, oraz kuszącym celem wycieczki dla tych, których fascynuje historia oraz architektura. Jakie atrakcje czekają na nas w Bratysławie? Z jakich względów warto odwiedzić to miasto przynajmniej raz w życiu?

Drewniane cerkwie Marmaroszu w pigułce

Dlaczego Bratysława?

Bratysława ma się czym pochwalić, a piękne widoki na dolinę Dunaju są bez wątpienia jednym z jej największych walorów. Miasto to przyciąga również długą historią i ciekawą zabudową, dzięki czemu spacery po tego terenie mogą się dla wielu z nas okazać wspaniałą przygodą. Gdzie warto się wybrać? Na Stare Miasto, bez odwiedzenia którego zwiedzanie Bratysławy nie może się obejść. Kuszą tu piękne rzeźby i pomniki, nie brak tu również malowniczych placów, przy których wznoszą się okazałe budowle. W gronie tych najważniejszych znajduje się Stará Radnica – wiekowy ratusz, zaliczany do grona najstarszych budowli na terenie Bratysławy. Jest to ciekawa perełka architektury, w bryle której łączą się ze sobą cechy typowe dla stylu gotyckiego, renesansowego oraz barokowego. W pobliżu ratusza czeka też najsłynniejsza fontanna Słowacji, czyli Maximiliánova fontána. Miłośników historii może też oczarować Michalská brana (Brama Michalska) – jedyna brama miejska Bratysławy, której udało się przetrwać do naszych czasów. Dla miłośników sztuki sakralnej, obowiązkowym punktem w programie wycieczki po Bratysławie stanie się z kolei katedra św. Marcina, przyciągająca uwagę zarówno swą formą, jak i rozmiarami. Warto też skupić się na tak ciekawym obiekcie, jakim jest Zamek Bratysławski. To jedna z najsłynniejszych budowli, jakimi zachwyca Słowacja, oraz cenna pamiątka z dawnych czasów. Z zamkowych murów roztacza się piękny widok na okolicę, nic więc dziwnego, że turyści tak chętnie poświęcają swój czas tej budowli.

Poznaj jej urok

Bratysława ma wiele uroku, a kto znajdzie tanie noclegi na jej terenie, ten w ciekawy sposób spędzi tu kilka dni. Stolica Słowacji może się przecież pochwalić wieloma malowniczymi zakątkami oraz wspaniałymi muzeami, nie lada gratką mogą się też okazać wycieczki po najbliższej okolicy tego miasta. Tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, a czas spędzony w tej części Europy dla nikogo nie będzie czasem straconym.