Odkryj piękno włoskich miast: Arezzo

Jakim regionem Włochy najmocniej przyciągają turystów? Od lat krainą wyjątkowo chętnie odwiedzaną przez wycieczki jest Toskania. Malownicze wzgórza, piękne krajobrazy oraz miasta, znane z unikalnych zabytków i wspaniałej zabudowy – oto największe walory tego regionu. Podróż po tej krainie to idealna propozycja dla tych turystów, dla których Włochy to przede wszystkim ciekawa historia oraz wspaniała architektura. W mieście Arezzo każdy z nas może się szybko przekonać, jak wiele w tym zakresie może gościom zaoferować malownicza Toskania. Co warto zobaczyć w tym miejscu?

Frombork – Zespół Katedralny

Arezzo w pigułce

Arezzo być może nie zalicza się do najważniejszych miast na terenie Toskanii, jednak wycieczki wyjątkowo chętnie zaglądają do tego ośrodka. Nie powinno to zresztą dziwić. Arezzo może się pochwalić ciekawą historią oraz atmosferą, która oczaruje każdego miłośnika średniowiecza. Ciekawa architektura przyciąga turystów, dla których czas spędzony w tym mieście staje się czasem niezwykłym. W jaki sposób można odkrywać piękno tego niezwykłego miasta? Na jakie atrakcje koniecznie trzeba zwrócić uwagę w czasie wycieczki po jego terenie?

Z wizytą na Piazza Grande

Ten plac to miejsce odwiedzane przede wszystkim przez tych turystów, którzy pokochali film „Życie jest piękne”. Wiele scen kręcono w tym właśnie miejscu. Plac ten ma niezwykły urok i w pełni oddaje tę unikalną atmosferę, z której znane są Włochy na całym świecie. Przy tym placu można zobaczyć też ciekawą kolekcję budynków, które mają ogromną wartość historyczną oraz artystyczną. Barokowy gmach Sądu przyciąga uwagę, podobnie jak sąsiedni Pałac Loży z XVI wieku. Renesansowa fontanna oraz piękne kamienice to kolejne czynniki, dzięki którym każdy z nas może miło spędzić czas na tym placu. A gdzie jeszcze warto się wybrać?

Skarby architektury sakralnej

Toskania i jej miasta są znane z zabytków architektury sakralnej. W czasie wycieczki po Arezzo warto odwiedzić te świątynie, z których owo miasto jest wyjątkowo dumne. Pierwszym zabytkiem sakralnym, który ma wyjątkową wartość, jest tu katedra św. Piotra i Donata. Jest to ciekawy przykład architektury gotyckiej, a historia obiektu sięga XIII wieku. Wspaniałe schody, które prowadza do wnętrza świątyni oraz freski, które od XVII wieku zdobią ściany tego kościoła – oto główne powody, dla których warto zwiedzić ten zabytek. Drugą perełką architektury sakralnej na terenie miasta jest kościół NMP, wzniesiony w XII stuleciu. Może się on pochwalić ciekawą fasadą oraz wspaniałymi lożami. Jest to kościół, który już dawno zyskał opinię jednego z najciekawszych zabytków sztuki romańskiej na terenie Toskanii.

Arezzo muzealne: gdzie warto się wybrać?

Na terenie miasta nie brak też atrakcji dla tych, którzy lubią kontakt ze sztuką i chcą poznawać różne jej oblicza. Dla koneserów wielkim wydarzeniem może się okazać wizyta w Państwowym Muzeum Sztuki Średniowiecznej i Nowoczesnej. Muzeum to mieści się w ciekawym pałacu z XV wieku, a jego dumą jest ciekawy zbiór dawnej broni, monet oraz dzieł sztuki. Tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, a piękne otoczenie sprawia, że poznawanie rzeźby i malarstwa włoskiego stanie się jeszcze większa przyjemnością.

Arezzo to miasto wyjątkowe. Piękna architektura, możliwość kontaktu ze sztuką oraz szansa na przeżycie wyjątkowej podróży w czasie – oto czynniki, dzięki którym turyści tak chętnie zaglądają na jego teren. Wycieczki po Arezzo nie bez powodu cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. To miejsce wyjątkowe, które z pewnością warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

1 komentarz w temacie “Odkryj piękno włoskich miast: Arezzo

Komentowanie wyłączone